Β΄ Ε.Π.Σ.Α.

Σταθερά στην κορυφή η Πεύκη, 2-1 τον Θρίαμβο Χαϊδαρίου

Ακλόνητη στην κορυφή παρέμεινε η Πεύκη, που λύγισε την αντίσταση του Θρίαμβου Χαϊδαρίου επικρατώντας τελικά με 2-1.

Εφτασε έτσι τους 40 βαθμούς και πλέον στρέφει το βλέμμα της στο μεγάλο ντέρμπι με τον Απόλλωνα Χαλανδρίου εκτός έδρας, ενώ ο Θρίαμβος έμεινε στους 8 και είναι 9ος.

Στο 14′ ο Μπάρε έκανε το 1-0, ενώ η προσπάθεια του Χαραλάμπους στο 17′ σταμάτησε στο δοκάρι. στο 73′ ο Σπυριδάκης με πέναλτι έκανε το 2-0, ενώ το τείκό 2-1 διαμορφώθηκε στο 81′ με αυτογκόλ του Μπανιά.

Μόλις στο 14ο λεπτό ο Μπάρε άνοιξε το σκορ με σουτ (1-0), με τον Χαραλάμπους να έχει δοκάρι με σουτ τρία λεπτά αργότερα (17′). Το 2-0 σημειώθηκε στο 73′ από τον Σπυριδάκη με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, το οποίο αμφισβητήθηκε εντόνως από τους φιλοξενούμενους. Στο 81′ ο Θρίαμβος μείωσε για το τελικό 2-1 με αυτογκόλ του Μπανιά.

ΠΕΥΚΗ: Μπακόλας, Μακρής, Γιαννίκος, Ντέντια (63′ Φάρκωνας), Τσότρας, Μπούντρας (67′ Ντούνης), Γεντίκης, Μπανιάς, Σπυριδάκης (90′ Παπαδόπουλος), Μπάρε (90′ Πολυμέρου), Χαραλάμπους (63′ Αδαμόπουλος)

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ: Κούμης, Μπαγετάκος, Καγιανάς (46′ Λέλος), Χήτος, Κερμέζο, Μπαγιαρτάκης (57′ Ρούμπος), Δράμης (80′ Χατζηκωνσταντίνου), Σαββάκης, Ηλιόπουλος, Κριεμάδι (82′ Θεοδώρου), Μπόγκος.