Β΄ Ε.Π.Σ.Α.

Σταθερά ψηλά η Ανθούπολη, 3-0 τον Κολωνό

Ανώτερη σε όλο το παιχνίδι η Ανθούπολη επικράτησε με 3-0 επί του Κολωνού και παραμένει ψηλά στη βαθμολογία.

Αντίθετα οι γηπεδούχοι πλέον είναι σε πολύ δύσκολη θέση, αφού ο κίνδυνος του υποβιβασμού πλέον είναι πολύ ορατός…

Ο αγώνας σημαδεύτηκε από τον τραυματισμό του Πανούτσου των γηπεδούχων πριν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο, ο οποίος μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο και εκφράζονται φόβοι για μεγάλη ζημιά…

Στο 15′ ο Τσαγιάννης έκανε το 1-0, σκορ με το οποίο έληξε το πρώτο μέρος. Στο 47′ ο Κυριαζής έκανε το 2-0, με τον Διονάτο στο 54′ να διαμορφώνει το τελικό 3-0.

Μόλις στο 15ο λεπτό ο Τσαγιάννης άνοιξε το σκορ με σουτ (1-0), στο 47’ ο Κυριαζής σκόραρε με κοντινό πλασέ μετά από απόκρουση του Ροκανά σε πρώτο του σουτ (2-0) και στο 54’ ο Διονάτος έγραψε το 3-0 με σέντρα σουτ.

ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ (Δημήτρης Τζαβέλας): Δρίβας, Μπαγετάκος (53’ Κακιώρης), Διονάτος, Πάσσαρης, Λάσκαρης, Αρβανίτης (70’ Μακρής), Άνγκελος (46’ Κυριαζής), Λαϊνάς, Τζαμαλής (70’ Ζαχαριάς), Τσαγιάννης, Πανούτσος (8’ λ.τρ. Βανταράκης)
ΚΟΛΩΝΟΣ (Αργύρης Παπακώστας): Ροκανάς, Ίμπρο (40’ Χριστοφόρου), Σταυράτης, Μιράκα, Κολάγκι (55’ Κωστάλας), Μποντοσάκης (46’ Δαρζέντας), Τοσούνι (81’ Καραλάκος), Ράσα, Συριόπουλος (74’ Ζέφι), Τζωρτζάτος, Λουφάκης.