Β΄ Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

Σταμάτα – Άρτεμις 2-1

Με ολική ανατροπή του σκορ, η Σταμάτα πέρασε το εμπόδιο της Άρτεμις και πήρε τη ρεβάνς από το παιχνίδι του πρώτου γύρου. Μετά από ένα ισόπαλο πρώτο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που μπήκαν οδηγοί στο σκορ, όταν στο 51΄ σκόραρε ο Μοιρασγεντής.

Στο 68΄ όμως, η Αρτέμιδα έμεινε με έναν παίκτη λιγότερο καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Φυτιλής Λ.

Οι γηπεδούχοι με αριθμητική υπεροχή πέτυχαν ολική ανατροπή στο σκορ με τον Παπιδάκη στο 81΄ να ισοφαρίζει και να φέρνει το παιχνίδι στα ίσια, ενώ στις καθυστερήσεις 90’+3΄ ο Οσμενάι έγραψε το τελικό 2-1 και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.
Έτσι οι γηπεδούχοι πήραν ένα πολύτιμο τρίποντο, που τους κρατά σε τροχιά ανόδου.