Σταυριανός: ‘Το ζητούμενο είναι η σταθερότητα’

Το ωραίο γκολ του Κακλαμάνου έδωσε από νωρίς προβάδισμα στον Άγιο Ιερόθεο. Όμως στο δεύτερο ημίχρονο η άνοδος της Θύελλας ανάγκασε τους κιτρινόμαυρους σε ήττα με 2-1 στον Άγιο Δημήτριο παρά τις σημαντικές ευκαιρίες που απώλεσαν όπως στο 52′ με το δοκάρι του Κακλαμάνου. Πλέον με τις επιστροφές των τιμωρημένων Χατζηπαναγιώτη και Κουμπούλη οι Περιστεριώτες θα πραγματοποιήσουν νέο ξεκίνημα αρχής γενομένης από το Σαββατιάτικο εντός έδρας παιχνίδι κόντρα στους Αγίους Αναργύρους όπου στοχεύουν μόνο τη νίκη.

Η ήττα έφερε απογοήτευση στο στρατόπεδοτων κιτρινόμαυρων και σύμφωνα με τον Ισίδωρο Σταυριανό το ζητούμενο πλέον είναι η αγωνιστική σταθερότητα. Αναλυτικά οι δηλώσεις του νεαρού τεχνικού: ”Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν ανώτεροι αλλά δεν καταφέραμε να εκμεταλλευτούμε τις σημαντικές ευκαιρίες που δημιουργήσαμε. Εκεί πιστεύω κρίθηκε το παιχνίδι και δυστυχώς με την έναρξη του δευτέρου μέρους δεχτήκαμε την ισοφάριση σε μια αδράνεια της άμυνας μας. Στη συνέχεια σταθήκαμε άτυχοι με το δοκάρι του Κακλαμάνου και αφού δεν σκοράραμε δεχτήκαμε δεύτερο γκολ από ουσιαστικά μια ακίνδυνη φάση. Προσπαθήσαμε εκ νέου να ισοφαρίσουμε, δεν τα καταφέραμε και ήρθε η ήττα. Δυστυχώς πάνω που βρήκαμε ρυθμό ήρθαν σημαντικές απουσίες και υπήρχε διαφοροποίηση στα πλάνα. Από εβδομάδα όμως θα έχουμε επιστροφές, θα μιλήσουμε όλοι μαζί και θα προσπαθήσουμε να δουλέψουμε ώστε να εμφανίσουμε ένα καλύτερο πρόσωπο στη συνέχεια.”