Στα πέναλτι ο Ατρόμητος Πειραιά – Κατέβασε ρολά..ο Θωμόπουλος!

Απέκλεισε την Ελλάς Ποντίων με τον γκολκίπερ Μαν.Θωμόπουλο να αποκρούει όλα τα πέναλτι( 1-1η καν.διάρκεια και η παράταση)

Στην διαδικασία των πέναλτι προκρίθηκε ο Ατρόμητος Πειραιά,κερδίζοντας με 3-1 (1-1οκαν.αγώνας και η παράταση)την μαχητική Ελλάς Ποντίων, έχοντας κορυφαίο τον έμπειρο γκολκήπερ Μανώλη Θωμόπουλο που απέκρουσε όλα τα πέναλτι που εκτέλεσαν οι παίχτες της Ελλάς Ποντίων.

Ο Ατρόμητος που ήταν καλύτερος προηγήθηκε στο 15΄, με κεφαλιά του Μανουηλίδη,μετά από κόρνερ του Νταλάκου,ενώ οι Πόντιοι ισοφάρισαν στο 63΄ με πέναλτι του Γ. Σιδηρόπουλου

Ο Ατρόμητος στο 75΄κέρδισε πέναλτι που εκτέλεσε ο Λοζίδης,για να το αποκρούσει ο Ραγκούσης, και το ματς να πάει στην παράταση, και στην συνέχεια στα πέναλτι, εκεί όπου ευστόχησαν οι Νταλάκος,Πέρρος, ενώ αστόχησαν οι Σταθουλόπουλος( άουτ),Μητρόπουλος, Μαζαράκης(απέκρουσε ο Ραγκούσης),ενώ από πλευράς Ποντίων ευστόχησε μόνο ο Γκίλας, αφού τα πέναλτι των Καραγιάνννη, Αζίμοφ, Σιδηρόπουλος Σ., Χαρακάμπους, απέκρουσε ο Θωμόπουλος.

Καλή η διαιτησία του Σκαλτσή.

ΕΛΛΑΣ:Ραγκούσης, Τσεσμελόγλου( 80 ΄Ορφανίδης), Πολυχρονάκης, Γκίλας, Λάβδας, Αθανασιάδης Κ., ( 110′ Αζίμοφ), Σαββίδης ( 75΄ Χαραλάμπους),Σιδηρόπουλος Γ, Μπακούρος,Καραγιάννης, Πείδης

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Θωμόπουλος, Καλικαντής( 93΄ Σταθουλόπουλος) Μαζαράκης, Κρητικός,Γαβαλάς,Νταλάκος,Πέρρος,Μητρόπουλος, Μυλωνάς(65′ Μπέλιας), Μανουηλίδης(75′ Κυρανός), Λοιζίδης