Ε.Π.Σ.Α

Στα πέναλτι ο Νεοπεντελικός απέκλεισε εκτός την Αθηναΐδα

Σε έναν αγώνα με συγκλονιστική εξέλιξη και φινάλε, ο Νεοπεντελικός στη διαδικασία των πέναλτι απέκλεισε με 4-3 εκτός έδρας την Αθηναΐδα και προκρίθηκε στον δεύτερο γύρο του κυπέλλου της ΕΠΣΑ. Ο κανονικός αγώνας έληξε 2-2, ενώ η παράταση έληξε 3-3.

Μόλις στο 2′ ο Τζουρμανάς Θ. έκανε το 1-0, σκορ με το οποίο έληξε το πρώτο ημίχρονο. Στο 55′ ο Πανάκης έκανε το 2-0, αλλά η απάντηση των φιλοξενούμενων ήταν άμεση, με τον Λυμπούση στο 58′ να μειώνει σε 2-1. Στο 76′ ο Δημήτρης Φάκης ισοφάρισε σε 2-2, στέλνοντας το ματς στην παράταση. Εκεί στο 112′ ο Μπαριάμι ξαναέβαλε μπροστά τους γηπεδούχους κάνοντας το 3-2, αλλά στο 116′ ο Λυμπούσης με το 2ο προσωπικό του γκολ έκανε το 3-3, στέλνοντας το ματς στα πέναλτι. Εκεί ο Νεοπεντελικός επικράτησε με 4-3 και πήρε την πρόκριση.

ΑΘΗΝΑΪΔΑ: Δούλης, Λούλο, Πανταζόπουλος (96′ Μπαριάμι), Ζενέλι, Κανδαλέπας, Κοντέ (86′ Ρούτσης), Ντιντίφας, Τζουρμανάς Θ. (60′ Γιαμπουράνης), Πανάκης, Φίλος, Βαγγελής (46′ Τζουρμανάς Α.).

ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ: Κουτρομάνος, Βουλανάς (17′ Καραγιάννης), Μεταξάς (46′ Τσαγκαρογιανάκης), Πολυδωρόπουλος (66′ Στάππας), Παππάς, Φάκης Δ., Κωνσταντάκης, Ξένος (46′ Ράπτης), Καραβανάς (60′ Σαγματόπουλος), Φάκης Ι., Λυμπούσης.