Ε.Π.Σ.Α

Στα πέναλτι τα Βριλήσσια τον ΑΟ Ιλίου

Νίκησαν 4-2

Χρειάστηκε η διαδικασία των πέναλτι για να καταφέρουν τα Βριλήσσια να αποκλείσουν τον αξιόμαχο ΑΟ Ιλίου. Στην κανονική διάρκεια το παιχνίδι έληξε 1-1, στην παράταση δεν υπήρξε διαφοροποίηση στο σκορ και στα πέναλτι οι παίκτες των Βριλησσίων ήταν πιο εύστοχοι και νίκησαν με 4-2.

Τα Βριλήσσια πάντως είχαν χάσει πέναλτι στο 10΄και την ευκαιρία να προηγηθούν. Τελικά προηγήθηκαν στο 50΄και ισοφαρίστηκαν στο τελευταίο λεπτό του αγώνα από τον Ροδόπουλο.

Βριλήσσια: Αντρουλακάκης, Κατσούλης, Δημητρέλος (71’ Ντέντια), Χρήστου, Γκρέκος, Αντινίδης, Σωτηρόπουλος, Τζανκόλι (63’ Χειμώνας) , Τσιόυτης, Μάλοβιτς, Κόνιαρης (84’Σιγάλας)

ΑΟ Ιλίου: Ζάχος, Γούλας, Τρανταφυλίδης, Κωσταρίδης, Ιωάννου, Γκίκας Χρ., Καραχάλιος, Μπάλιακας (77’ Ανυφαντής), Ροδόπουλος, Μέιντι, Ζαχαριάς (69’ Γκίκας Παν).