5ος Όμιλος

Στα… χασομέρια έδωσε την παρτίδα ο Γιούχτας-Φωνάζει ο Αμπελακιακός

Στις καθυστερήσεις έσωσε την παρτίδα στη Σαλαμίνα ο Γιούχτας που έμεινε στο 1-1 με τον Αμπελακιακό που φωνάζει για τη διαιτησία.

Περιγραφή: Σωτήρης Καλογιάννης

Στο 6′ ο Λέκκας έκανε τη σέντρα και ο Σταφσουλάι έκανε το 1-0.

Στο 75′ ο Ηλιόπουλος έκανε το σουτ με τη μπάλα να καταλήγει στο Καρνέση αρχικά και στη συνέχεια στο δοκάρι.

Στις καθυστερήσεις ωστόσο ο Κουσίδης στάθηκε πιο τυχερός αφού με πλασέ έκανε το 1-1, με τους γηπεδούχους να θεωρούν ότι στην εξέλιξη της φάσης έγινε φάουλ πάνω στον Καρνέση.

Στο 88′ αποβλήθηκε ο Ζότο για τον Αμπελακιακό για λάκτισμα.

Πολλά παράπονα από το διαιτητή του αγώνα έχει ο Αμπελακιακός για τη φάση του 60′ θεωρώντας ότι δεν δόθηκε πέναλτι σε χέρι του Σταθόγλου.

ΑΜΠΕΛΑΚΙΑΚΟΣ (Τάκης Αγγελάκης) Καρνέσης, Ζότο, Λιάτος, Καμπούρης, Χαλούλος, Κοφσανίδης, Λίτσι, Ντάφλας, Κανελλόπουλος (78′ Σαρηγιάννης), Λέκκας (82 Μπούτσι), Σταφσουλάι.

ΓΙΟΥΧΤΑΣ (Μανώλης Παπαματθαιάκης) Κόλλιας, Κασσωτάκης, Ρουμπάκης, Κορτσινίδης, Σταθόγλου, Τζανής, Τσάτσος (64′ Βαρούχας), Πλουσής, Σφυρογιαννάκης (58′ Κουσίδης), Μαυρομάτης, Ηλιόπουλος.