Ε.Π.Σ.Α

Στην παράταση η Αγία Παρασκευή 2-1 εκτός τον Αγιαξ Ταύρου

Στην διαδικασία της παράτασης η Αγία Παρασκευή επικράτησε με 2-1 εκτός έδρας επί του Αγιαξ Ταύρου και πήρε την πρόκριση για τον επόμενο γύρο του κυπέλλου της ΕΠΣΑ. Ο κανονικός αγώνας έληξε ισόπαλος με 1-1.

Οι γηπεδούχοι είχαν την μεγάλη ευκαιρία να προηγηθούν στο 15΄αλλά η προσπάθεια του Ερμάλ σταμάτησε στο δοκάρι. Στο 35΄ο Μπόλης με πέναλτι έκανε το 0-1, με τον Παπανδρέου στο 86΄να ισοφαρίζει σε 1-1 και να στέλνει το ματς στην παράταση. Εκεί στο 102΄ο Κραψίτης έκανε το τελικό 1-2, δίνοντας την πρόκριση στην Σάντα.

ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ: Ηρακλής Αν., Μαυροβουνιώτης, Καβαλάρης, Στρέφη, Μαρούσης, Αρβανίτης (3′ λ. τρ. Μπαρμπαλιάς) (71′ Γκαρδιακός), Ερμάλ (57′ Παπανδρέου), Κατσής (97′ Χασιώτης), Μητακίδης (57′ Θαναηλάκης), Μαυρέλης (71′ Σέχου), Σωτηρόπουλος.

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Μαλλιαρίτσης, Κόλλιας (116′ Μακρής), Μήτσης (55′ Ζυγοκώστας), Φειδαίος, Γαλανόπουλος, Πατερίτσας, Μακρυπίδης (65′ Κραψίτης), Σταμούλης (55′ Μπουτσικάρης), Μπόλης (65′ Λαζόπουλος), Καραγιάννης (85′ Γεωργόπουλος), Φάρκωνας.