Ε.Π.Σ.Π.

Στην παράταση η Αμφιάλη 2-1 τον ΑΟ Κορυδαλλό

Με πίστη η Αμφιάλη, δεν πτοήθηκε που έμεινε πίσω στο σκορ και πήρε την πρόκριση στην παράταση με 2-1 επί του πολύ καλού ΑΟ Κορυδαλλού.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα με τον Σωτηρόπουλο στο 15′. Η Αμφιάλη έστειλε στο ματς στην παράταση με την εύστοχη εκτέλεση φάουλ του Νέλα στο 73′.

Στην ημίωρη παράταση και οι δυο ομάδες “αδειασμένες” από ενέργεια προσπάθησαν να πετύχουν το πολυπόθητο γκολ, κάτι που κατάφερε η Αμφιάλη με τον Μπακοθανάση Χ. στο 110′.

Διαιτήτευσε ο Κακριδής.

ΑΜΦΙΑΛΗ: Μακρής, Χαντζής(65′ Ψωίνος), Μπακοθανάσης Σ., Γεωργακόπουλος, Βοζίκης(26′ Ντιρμίσι), Μπακοθανάσης Χ., Βοϊδονικόλας(65′ Ρούπι, 91′ Κίτσιος), Φίπε(92′ Μωχάμεντ), Δανασής(110′ Παπαδόπουλος), Κρεβατάς, Νέλα.

ΑΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ: Κουλούρης, Φωτιάδης(60′ Κουλουμπαρίσης), Καραντινός Α.(91′ Γολεμάκης), Λαμπάκης, Αθανασίου, Καραντινός Ε., Γεωργίου(83′ Νικολούζος), Αγγειάδης(91′ Καλούδης), Βοζίκης, Μπλέτσος(60′ Κουφόπουλος), Σωτηρόπουλος.