Στον τελικό το Ψυχωμένο Ηράκλειο

Λύγισε 1-0 στην παράταση τον Θρίαμβο μέσα στο Χαϊδάρι

Στην παράταση η ΑΕ Ηρακλείου πήρε την πρόκριση μέσα στο Χαϊδάρι επί του αξιόμαχου  Θριάμβου με 1-0 και πέρασε πανηγυρικά στον τελικό του Κυπέλλου Αθήνας που θα αντιμετωπίσει τον Πανερυθραϊκό.

Μετά από ένα «άγονο» 90λεπτο, με τους γηπεδούχους να πετυχαίνουν γκολ στο 65’ με τον Μητρόπουλο αλλά να ακυρώνεται σωστά, οι δυο ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση.

Πιο αποφασιστικοί εκεί οι φιλοξενούμενοι «κλείδωσαν» την πρόκριση με το δυνατό σουτ του Μπέρμπεκ στο 107’ μετά από φάουλ του Τζιωρτζιόπουλου.

Διαιτητές: Ευαγγέλου, Μπαμπάς, Νακόπουλος.

ΘΡΙΑΜΒΟΣ: Σκυριώτης, Καράμπελας (84′ Κουτέλας), Τσιρογιάννης, Πανταζής, Μητρόπουλος, Κολέζι, Κραββαρίτης, Κανελλόπουλος, Αποστολόπουλος, Ντόβας (99′ Παπαδάς), Μπάκας (50′ Γρίβας)

ΗΡΑΚΛΕΙΟ: Φραγκουλόπουλος, Μέρτκολα, Ψαρρής, Πετρίτσης, Τζιωρτζιόπουλος, Μπέρμπεκ, Πρελασάι (20′ Χούρος – 72′ Διγενής), Πρασσάς, Αναγνωστόπουλος (33′ Θεοδωρακάτος), Καφετζής, Λαναράς