8ος Όμιλος

“Στοπ” στα Άνω Λιόσια για Αστέρα Βάρης, 1-1 με τον Ακράτητο

Πρώτη βαθμολογική απώλεια για τον Αστέρα Βάρης, που έμεινε στο 1-1 στα Άνω Λιόσια επί του ψυχωμένου Ακράτητου.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο, από δυο παίκτες που προήλθαν από τον πάγκο. Ο Ακράτητος, στο ντεμπούτο του Παναγιώτη Λουμάκη στον πάγκο,  πήρε προβάδισμα χάρη σε τέρμα του Ρεμούνδου στο 80′, ο οποίος είχε μπει σαν αλλαγή λίγα λεπτά νωρίτερα, αλλά ο Αστέρας απάντησε άμεσα με τον επίσης νεοεισελθέντα Αντζέλι στο 84′, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Διαιτήτευσε ο Ανδρικόπουλος, του συνδέσμου Κτυκλάδων.

ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ(Παναγιώτης Λουμάκης): Μουζάκης, Καριατλής (63’Ρούμπος) , Λίτσης, Μιχαηλίδης, Βουρνάζος, Αμπάρα, Κοντιζάς, Τσαπούρας (63′ Λουβερδής), Τσιγγόπουλος (76′ Ρεμούνδος), Μαρκον (90′ Καραγιάννης), Μιχάλης (90 Σουρτζής).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ(Μιχάλης Κάτσικας): Μαρινάκης, Χάιδος (74′ Αντζέλι), Νάκας, Κοφσανίδης, Νταμπίζας, Μάγγος, Παπάζογλου (65′ Σχουλλής), Δημητρόπουλος, Καλιαμπάκας (65΄Σαχσανίδης) , Γκούμας (90′ Λιάσκας), Ντούλιας (73′ Ντάγκρας).