Β΄ Ε.Π.Σ.Α.

Στο τέλος ο Νεοπεντελικός τον Γ.Σ. Καισαριανής (30/8)

Στα Μελίσσια, ο Γ.Σ. Καισαριανής αντιμετώπισε τον Νεοπεντελικό σε φιλική αναμέτρηση και ηττήθηκε 1-0. Το παιχνίδι διήρκησε 80 λεπτά έπειτα από συνεννόηση των προπονητών, επειδή οι δύο ομάδες μετρούν μόνο δύο εβδομάδες προετοιμασίας. Οι ‘κυανόλευκοι’ στάθηκαν πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο και έδειξαν ότι δουλεύουν σκληρά για να πρωταγωνιστήσουν φέτος στην Γ’ Αθηνών. Ανάλογους στόχους αλλά στην Β’ κατηγορία, έχουν και οι ‘κιτρινόμαυροι’ που δημιούργησαν φάσεις για γκολ, είχαν διάθεση, όμως η κούραση των διπλών προπονήσεων φάνηκε ξανά. Το μοναδικό τέρμα του αγώνα πέτυχε δύο λεπτά πριν το τέλος ο Σαγματόπουλος, ο οποίος νωρίτερα είχε και δοκάρι.

Ο Αργύρης Παπακώστας χρησιμοποίησε για δεύτερο συνεχόμενο τεστ από δύο διαφορετικές ενδεκάδες ενώ το ίδιο έπραξε και ο Δημήτρης Ράπτης για τους γηπεδούχους. Αναλυτικά, ο νεαρός τεχνικός για τον ΓΣΚ χρησιμοποίησε τους: Καψάλη, Χρυσοχόου, Ορφανό, Ντάτση, Ζαχαράκη, Κολοκυθά, Ντούνη, Αρναρέλλη, Γεωργαντζέλη, Βενέτη και Κραψίτη. Στο Β’ ημίχρονο πέρασε και τους: Μωραΐτη, Μαθιουδάκη, Θεοφιλόπουλο, Μαυρίδη Κ., Μαυρίδη Δ., Αγγελόπουλο, Αργυρόπουλο, Κοκοσούλη, Χελιώτη, Θάνο, Μπαμπάτσικο, Ντουλάι.