5ος Όμιλος

Στο 90 ο Άγιος Ιερόθεος 3-2 από 0-2 τον Ακράτητο

Από την κόλαση στον παράδεισο επέστρεψε ο Άγιος Ιερόθεος. Η ομάδα του Ισίδωρου Σταυριανού, αν και είχε μείνει από το πρώτο ημίχρονο πίσω στο σκορ με 0-2, στην επανάληψη έκανε την ανατροπή και επικράτησε στο 90′ με 3-2.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο ματς και πήραν στο πρώτο μέρος διπλό προβάδισμα με γκολ των Κοντιζά(5′ πέναλτι- ανατροπή Μάκρα) και Νομικού(27′ εκτέλεση φάουλ).

Όμως στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μεταμορφώθηκαν και έφτασαν σε αυτή την επική ανατροπή με γκολ των Κομνηνού(54′), Μουκίδη Β.(75′) και Τσαρκάνι(90′ εκτέλεση φάουλ).

Διαιτήτευσε ο Μπερέτας από την Ανατολική Αττική.

ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ (Ισίδωρος Σταυριανός): Ρουμπής, Σιμάκου (75′ Μουκίδης Γ.), Αποστόλου, Μεταλλινός (67′ Τσαγιάννης), Τσατσαρής, Μουκίδης Β., Ντάφλας (82 Τσαρκάνι), Κράσι, Χατζηστάμου, Νομικός (75′ Μπριστογιάννης), Κομνηνός.

ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ (Γιάννης Χλωρός): Μουζάκης (87′ Καλαματιανός), Καραγιάννης, Φιλιμέγκας (84′ Τσεπελέ), Διονελλης, Ρόππας, Νομικός, Καριατλής, Κοντιζάς (57′ Οντιαμπό), Μάκρας, Πρίντεζης (69′ Σταυρόπουλος).