Β΄ Ε.Π.Σ.Α.

Στο 96΄πήρε πόντο η Αρμενική

2-2 με Κορωνίδα

Στο έκτο λεπτό της καθυστερήσεως η Αρμενική πήρε το χρυσό βαθμό της ισοπαλίας καθώς σημείωσε τέρμα και έκανε το 2-2 στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Κορωνίδα.

Οι γηπεδούχοι πάντως διαμαρτυρήθηκαν έντονα στον διαιτητή Τσολακίδη για τις καθυστερήσεις που κράτησε.

Μόλις στο 2΄ο Δεληγιάννης έβαλε μπροστά στο σκορ την Αρμενική κάνοντας με ωραίο σουτ το 1-0.

Ακολούθως οι γηπεδούχοι αρχικά ισοφάρισαν στο 47΄με τον Αθανασόπουλο και πήραν προβάδισμα στο σκορ στο 49΄με τον Σαντοριναίο.

Το τελικό 2-2 διαμόρφωσε στο 96΄ο Βαβουλιώτης.

Διαιτητές: Τσολακίδης, Σταυρόπουλος-Σύριος

ΚΟΡΩΝΙΔΑ: Φραγκίσκος, Αναστασόπουλος, Σμαράιδος (46′ Δαλάκας), Καραμπέκος, Αθανασόπουλος, Δόγανος, Ογκρένι, Χριστόπουλος (74′ Καλίτσης), Κώττης (79′ Στίμος), Σαντοριναίος, Κόκκινος

ΑΡΜΕΝΙΚΗ: Κουτρούμπας, Παπικιάν, Κοντεμίρης (66′ Πλιάκας), Αμπρακιάν, Κάρκος, Γκιρλέμης, Πανταζής (77′ Βαβουλιώτης), Σβάρνας, Δεληγιάννης, Κωσταρίδης, Δέτσιος (39′ Ανδρεάκενας).