Ε.Π.Σ.Π.

Συνεχίζει στο κύπελλο ΕΠΣΠ ο Προφήτης Ηλίας

Ο Προφήτης Ηλίας πήρε την νίκη με 2-1 επί του ΑΟ Πειραιά και παράλληλα το εισιτήριο της πρόκρισης στην δεύτερη φάση του κυπέλλου ΕΠΣΠ.

Δυνατά ξεκίνησαν το παιχνίδι οι  φιλοξενούμενοι χάνοντας δυο πολύ καλές ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ με τον Ζαχαρίου αλλά και τον Χάιδο όταν στο 4’ σημάδεψε το δοκάρι της εστίας του πορτιέρο Μελά.

Οι γηπεδούχοι βρήκαν τον τρόπο λίγα λεπτά αργότερα να πάρουν κεφάλι στο σκορ με τον Ζέρο, αλλά γρήγορα η ομάδα του Άγγελου Σκανάτοβιτς με τον δραστήριο Ζαχαρίου ισοφάρισε σε 1-1 στο 17’.

Ένα λεπτό πριν την λήξη του πρώτου μέρους ο Χάιδος πραγματοποίησε το 1-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

Διαιτητής ήταν ο Πετρίδης.

ΑΟ Πειραιάς: Μελάς, Ριζόπουλος, Μανιάτης, Μανιατάκης(68′ Χατζηδημητρίου), Φεργαδιώτης(60′ Ασλάνι), Πετράκης, Ζέρο, Μαντζαβίνος(46′ Φώτος), Βάρσος, Δρογγίτης(46′ Αρβανίτης), Δημητρακαρέας.

Προφήτης Ηλίας: Τρικαμηνάς, Βαρβαρήγος, Μήλιος(89′ Παντελάτος), Οξύνογλου Σ., Δαλέζιος(89′ Γκίνης), Λιάκος, Ζαχαρίου, Οξύνογλου Α.(70′ Φραγκούλης), Γκλουχ(87′ Λάζαρις), Χάιδος(67′ Ρουμελιώτης), Σταμπόλης.