Τέσσερα γκολ και Χ στο Σαρωνικός- Περαμαϊκός

2-2 ο αγώνας

Από ένα καλό ημίχρονο είχαν Σαρωνικός και Περαμαϊκός και αναδείχτηκαν ισόπαλοι με σκορ 2-2. Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στο α’ μέρος όπου προηγήθηκαν 2-0 με τέρματα των Πασχάλη 17′ και Ζήση 20′. Κάπου εκεί πίστεψαν ότι το παιχνίδι έληξε.

Οι Περαματιώτες όμως ανέβηκαν αισθητά στην επανάληψη και κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσια με δυο ψηλοκρεμαστά σουτ του Συράκου ( 70′,75′) που «κρέμασε» τον Παπαφακλή.

Στο 75′ αποβλήθηκε ο Νίκο που πανηγυρίζοντας το δεύτερο γκολ έβρισε την εξέδρα .

Πολύ καλή η διαιτησία της Λαμπαδαρίου

ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ: Παπαφακλής, Τζιας Δρίβας, Λούβαρης( 40′ λ.Τρ. Βασιλείου) Ανταλής( 55′ Δελής) Τσάνι, Ζήσης, Μπιζιώτας Κουβάτσος( 74΄Βογιατζής) , Ψάρρης, Πασχάλης .

ΠΕΡΑΜΑΪΚΟΣ: Τριανταφυλλίδης Γεροπαναγιώτης, Κοντογιώργος, Καραγίάννης, Αντιμαχίτης, Φωτεινάκης, Νίκο , Τάνκας( 54′ Σταγάκης) , Συράκος, Γεωργίου( 78′ Γιδάκος) , Παπακαλοδούκας Α. (46΄ Παπακαλοδούκας Π.