Ε.Π.Σ.Δ.Α.

Τα τζούνιορ του Ευκλείδη 3-2 την Νέα Πέραμο

Σ’ ένα ματς με έντονες συγκινήσεις και ωραίο θέαμα από τους μικρούς ποδοσφαιριστές, το τμήμα Junior της ακαδημίας του Α.Σ. Ευκλείδη Μεγάρων επικράτησε του αντίστοιχου τμήματος της ακαδημίας της Νέας Περάμου. Οι μικροί μεγαρείς βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 0-2. Όμως κατάφεραν μέσα σε 20 λεπτά στο 2ο ημίχρονο να κάνουν την ανατροπή με 2 γκολ των Μουσταφά Χρήστου και Καραγκούνη Γιάννη και ένα ασύληπτο γκολ φάουλ του Αριστοτέλη Κίτσιου 3 λεπτά πριν την λήξη του αγώνα.

Τα 3 τμήματα της ακαδημίας του Ευκλείδη που (κάτω από αντίξοες συνθήκες) λειτούργησαν φέτος (junior – προπαιδικό και παιδικό) ολοκλήρωσαν έτσι με τον καλύτερο τρόπο τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις. Οι μικροί αθλητές βραβεύτηκαν από τον διεθνή ποδοσφαιρστή και πρωταθλητή Ευρώπης του 2004, κο Μιχάλη Καψή.

Οι προπονητές κοι Σιδέρης Ιωάννης και Κίτσιος Αναστάσιος και ο υπεύθυνος των ακαδημιών κος Χατζηάδης Κω/νος, έδωσαν νέο ραντεβού με τους ποδοσφαιριστές τους για το Σεπτέμβρη.