Β΄ Ε.Π.Σ.Α.

Τεράστια νίκη η Πέρα Κλουμπ, 2-0 φρέναρε τον Νεοπεντελικό

Πολύ μεγάλη νίκη πέτυχε η Πέρα Κλουμπ, που επικράτησε με 2-0 επί του Νεοπεντελικού και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Εφτασε έτσι τους 18 βαθμούς και ανέβηκε στην 9η θέση παραμένοντας πάντως μέσα στη ζώνη του υποβιβασμού. Ο Νεοπεντελικός έμεινε στους 24 και έπεσε στην 4η θέση χάνοντας μεγάλη ευκαιρία να περάσει 2ος.

Ο Θύμιος στο 28′ έκανε το 1-0, με τον Σιάσο στο 85′ να κάνει το 2-0. Στο ίδιο λεπτό οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίχτες αφού αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη ο Δέκος, μόλις 3 λεπτά μετά την είσοδο του στον αγώνα.

ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠ: Γαβαλάς, Μαντέλος, Κατσουλάκης (80′ Μαρής), Παυλόπουλος, Ξένος, Κούρτι, Θύμιος (90′ Ποριώτης), Μπίτι, Μητσάκης (80′ Σμυρνιωτάκης), Ρίζος, Ατσαβές (80′ Σιάσος).

ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ: Κουτρομάνος, Χωριανόπουλος, Καμπούρης (62′ Γιαλαμάς), Στάππας, Βαφειάδης, Τσαγκαρογιαννάκης, Σαγματόπουλος Σ. (32′ λ.τ. Μίμαρος), Γκέζος, Σαγματόπουλος Γ., Μιχαήλ (83′ Δέκος), Λυμπούσης.