Τεράστιο διπλό ο Απόλλων Σμύρνης, 1-0 τον Ηλυσιακό

Χάρη σε γκολ του Αλέξανδρου Πιαστόπουλου στο ξεκίνημα της αναμέτρησης με τον Ηλυσιακό, ο Απόλλων Σμύρνης επικράτησε 1-0 στο «Γρ. Λαμπράκης» του Ζωγράφου, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.
Η ομάδα του Ρόναλντ Γκόμες έκανε μεγάλο βήμα παραμονής στην κατηγορία με αυτό το τρομερό σουτ του 27χρονου μέσου.

Στη συνέχεια, ο Ηλυσιακός πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων και στο 29′ απείλησε με διαγώνιο σουτ του Λέκκα που απέκρουσε ο Καλούδης.

Λίγα λεπτά αργότερα, ο Απόλλων άγγιξε το δεύτερο γκολ, όταν από κάθετη του Καραγκούνη και γύρισμα του Πιαστόπουλου, ο Χαϊκάλης έκανε την προβολή και έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.

Στο β’ ημίχρονο, ο Ηλυσιακός ανέβασε ρυθμούς, αλλά οι φιλοξενούμενοι ήταν καλά στημένοι και δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα.

Η καλύτερη στιγμή ήταν ένα εκτός περιοχής βολέ του Τσέργα στο 63′ (απέκρουσε ο Καλούδης).

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ: Λέτσο, Γιαννόπουλος, Παρασκευόπουλος, Βρυώνης, Σουβατζόγλου, Τσέργας (70′ Δημοσθενιάδης), Κασσιανός, Χαρίτος, Καραγιαννίδης (46′ Νικολόπουλος), Μακρίδης (78′ Σαρρηασλάνογλου), Λέκκας.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Καλούδης, Πριόνας, Τασιούλης, Πατίλας (46′ Τσούμπας), Ρόδης, Μελιόπουλος, Πιαστόπουλος, Χριστόπουλος (87′ Σπαρτιάτης), Χαϊκάλης (90′ Βλασσόπουλος), Καραγκούνης (74′ Σάλα), Παπαχρονόπουλος.

ΠΗΓΗ: Liganews