Την έκπληξη ο ΑΣ Δραπετσώνας 3-2 απέκλεισε στα πέναλτι τον Αίαντα Σαλαμίνας

Στη διαδικασία των πέναλτι ο ΑΣ Δραπετσώνας, πιο ψύχραιμος, επικράτησε με 3-2 του Αίαντα Σαλαμίνας και πήρε μια επική πρόκριση για την επόμενη φάση του Κυπέλλου Πειραιά.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε χωρίς τέρματα 0-0, με τους Σαλαμίνιους να μένουν στο 71’ με δέκα, λόγω αποβολής του Τζαφέρη.

Με αριθμητικό πλεονέκτημα στην ημίωρη παράταση οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Κασιαβό στο 98’, όμως ο ψυχωμένος Αίας έστειλε το ματς στα πέναλτι, καθώς ισοφάρισε στο 118’ με τον Μιχαλάκη.

Από την άσπρη βούλα ο ΑΣ Δραπετσώνας φάνηκε πιο εύστοχος και πήρε την πρόκριση επικρατώντας με 3-2.

Διαιτήτευσε ο Τζαγκαράκης.

ΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ: Τσιβελέγκης, Χαλίκιας Π., Δοξακόπουλος, Καραφυλάκης, Μακρόπουλος (46’ Κασιαβός), Τράντος (73’ Δούφας), Σέρι (94’ Νεοφώτιστος), Νικολογιάννης, Μαραγκόπουλος (102’ Ροδάκης), Αϊβαλιώτης, Μαυρίκος (58’ Χαλίκιας Ε.)

ΑΙΑΣ ΣΑΛΑΜΙΝΑΣ: Βουτσινάς, Ρεσβάνης, Λιάτος, Τζαφέρη, Μπάρι (45’ Μιχαλάκης), Αθανασίου, Κουπετώρης, Φιλιμέγκας, Μπορούς, Πλαστουργός (46’ Λάπας), Ράμφος Κ. (115’ Μπαντούνας).