Το ανέτρεψε ο Περαμαϊκός, 2-1 τους Νέους Ευγενείας

Από τις 5 Νοεμβρίου, συνεχίστηκε σήμερα στο γήπεδο της Χαραυγής το δεύτερο ημίχρονο ανάμεσα σε Νέους Ευγενείας και Περαμαϊκό, για την 3η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Α’ Πειραιά.

Η ομάδα του Αχιλλέα Ανδριανάκη αν και πριν ένα  μήνα είχε μείνει πίσω στο σκορ με γκολ του Γκανίδη από το 30′, κατάφερε στα υπόλοιπα 45 λεπτά να κάνει την ανατροπή και να φύγει με νίκη 2-1 από το “Νίκος Γόδας”, νίκη που την φέρνει μόλις ένα βαθμό πίσω από την πρωτοπόρο Ένωση Απόλλωνα Ακράτητου Ρέντη, την οποία αντιμετωπίζει την ερχόμενη Κυριακή.

Στο 48′ οι Περαματιώτες σκόραραν με τον Τσαγκάρη, γκολ όμως που ακυρώθηκε σαν οφσάιντ, με υπόδειξη του βοηθού Μουμπογιατζόγλου.

Ο Περαμαϊκός έφτασε στην ισοφάριση στο 72′ με τον Σερμάδι, για να κάνει την ανατροπή στο 80′ με τον Μεγαλοοικονόμου.

Διαιτήτευσε ο Πουλόπουλος Θ..

ΝΕΟΙ: Κατσικώστας, Νικολάου, Ιωακειμίδης, Δερμεντζόγλου, Αβράμης, Καριντζαΐδης, Μπέκα, Ζαμπέτης, Γκανίδης, Τσιαμήτας, Σαράκος.

ΠΕΡΑΜΑΪΚΟΣ: Κατσικούρης, Κολοβάδης, Μικρούλης, Σερμάδι, Μεγαλοοικονόμου, Μεσσήνης, Τσαγκάρης, Πέρρος, Μιτσάνι(88′ Μάρκου), Μαυράκης(82′ Δεληβασίλης), Κοττάκης(88′ Ταλαμπέκος).