Το Κερατσίνι 2-0 στο β΄τον  Ίκαρο Καλλιθέας

Βελτιωμένο το Κερατσίνι στην επανάληψη  νίκησε 2-0 τον Ίκαρο Καλλιθέας στην επανάληψη και ξεκίνησε ιδανικά το  πρωτάθλημα .

Ο Φούντας στο 48’ άνοιξε το σκορ . Ο ίδιος παίκτης είχε δοκάρι στο 58’

Οι Καλλιθεάτες βρέθηκαν κοντά στο γκολ στο 55’ αλλά ο Σέχου μόνος του αστόχησε .

Στο 66’ ο Ψυχογυιός  διπλασίασε τα τέρματα σιγουρεύοντας τη νίκη της ομάδας του.

Οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι στο 84’ σε ανατροπή του Χανιώτη, αλλά ο Γκιάτης που το εκτέλεσε δεν μπόρεσε να νικήσει τον Χρόνη που απέκρουσε.

Καλός σε γενικές γραμμές ο διαιτητής Πουλόπουλος  που απέβαλε τον Οικονόμου στο 70’με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ: Λιούμπης, Γουργιώτης, Σκορδίλης, Σαμλίδης, Βατής,. Μπατής, Πλατέλας(  46’’ Γκιάτης) Φούντας, Χανιώτης, Ψυχογυιός( 71 ‘ Μάλλης) Κουρκούτης( 84’ Διάκος)

ΙΚΑΡΟΣ: Χρόνης, Οικονόμου, Φόνσος( 68’ Μπάχος) Στεφανής, Σκόνδρας, Μπαχά Σ.( 68’ Σκούρτας ) Σέχου , Καλλής, Μακρής, Καραδήμος( 68’ Μπαχά Τζ.) Θεοδοσίου