Β΄ Ε.Π.Σ.Α.

Το ρεκόρ της Ελευθερούπολης

Ούτε στην έδρα του Αρη Χολαργού έχασε βαθμούς η Ελευθερούπολη που υπό την καθοδήγηση του Γαλινού Νικολαϊδη διανύει περίοδο εξαιρετικές κατάστασης. Η ομάδα των βορείων προαστίων παρέμεινε σε τροχιά ανόδου αποτελώντας το μοναδικό συγκρότημα που διαθέτει μηδέν παθητικό σε εντός έδρας παιχνίδια στα Λεκανοπέδιο. Ο νεαρός προπονητής αναφερόμενος μάλιστα την προσπάθεια που καταβάλει η ομάδα του υποστήριξε Παίξαμε σε μια δύσκολη έδρα με μια πολύ καλή και νεανική ομάδα. Στο πρώτο ημίχρονο καταφέραμε να προηγηθούμε και ισοφαριστηκαμε από ένα πέναλτι χωρίς να έχουμε απειληθεί καθόλου. Στο δεύτερο ημίχρονο αγχωθηκαμε να βάλουμε ένα δεύτερο γκολ το καταφέραμε και χάσαμε 2-3 ευκαιρίες να γίνει μεγαλύτερο το σκορ ώστε να μας φύγει το άγχος. Στο τελευταίο λεπτό ο αντίπαλος έχασε την ευκαιρία να μας ισοφαρίσει μετά από αδράνεια στην άμυνα μας. Θα κοιτάξουμε τα λάθη μας να δουλέψουμε σε αυτά για να είμαστε έτοιμοι στον δύσκολο αγώνα του Σαββάτου με τον Κολωνό. Πιστεύουμε στην ομάδα μας, έχουμε ψυχολογία και θελουμε να κρατήσουμε ανέπαφη την εστία μας καθώς μέσα στην έδρα μας δεν έχουμε δεχθεί ακόμα γκολ’.