Ε.Π.Σ.Α

Το σήκωσε η Ηλιούπολη, 3-1 τη Διάνα Ηλιούπολης

Η Ηλιούλη είναι η κυπελλούχος της ΕΠΣΑ για την περίοδο 2021-22, επικρατώντας με 3-1 επί της Διάνας Ηλιούπολης, όντας ανώτερη σε όλο το ματς.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

14′: ΓΚΟΛ. Μετά από φάση διαρκείας ο Μαλάι με συρτό σουτ από το ύψος της περιοχής έκανε το 0-1.

17.: Κίτρινη στον Καζάκο.

20′: Σέντρα από δεξιά του Πολίτη, με τον Ζέλο να πιάνει κεφαλιά και τον Αράχωβα να μπλοκάρει.

22′: Εντυπωσιακή ατομική ενέργεια του Ταβάρες, που πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και έφτασε μπροστά στον Αράχωβα αλλά καθυστέρησε και κόπηκε.

24′: Λάθος του Αράχωβα παραλίγο να εκμεταλλευτεί ο Ζέλο, αλλά το διόρθωσε ο ίδιος

28′: Πρώτη υποψία φάσης για τη Διάνα, με τον Τσάκαλο να μπλοκάρει τη σέντρα σουτ του Νομικού.

36: Κίτρινη κάρτα στον Γάγγο

Τέλος ημιχρόνου με 1′ καθυστέρηση. Ξεκάθαρα ανώτερη η Ηλιούπολη στο πρώτο μέρος, με την Διάνα να μην μπορεί να απειλήσει καθόλου.

Ξεκίνημα 2ου μέρους με 2 αλλαγές για τη Διάνα. Αλλαγή τερμαφύλακα με τον Κόρρα στη θέση του Αράχωβα, ενώ πέρασε και ο Δάρρας στη θέση του Νομικού.

46′: Μεγάλη ευκαρία για την Ηλιούπολη. Μετά από εντυπωσιακή ενέργεια του Ζέλο ο Σάμιος μόνος με τον Κόρρα δεν μπόρεσε να σκοράρει, με τον γκολκίπερ να διώχνει σε κόρνερ.

48′: Σουτ του Ζέλο μόλις άουτ.

50′: Κίτρινη στον Χάλο.

51′: ΓΚΟΛ: Κόντρα στη ροή του αγώνα ο Καζάκος με μαγική μπαλιά βρίσκει τον Κετσετζόγλου που με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 1-1.

60′: Σουτ του Γάγγου λίγο έξω από την περιοχή έδιωξε ο Κόρρας.

67′: ΓΚΟΛ: Εκπληκτική εκτέλεση φάουλ από τον Ζέλο και 1-2.

71′: Αλλαγή για τη Διλάνα. Μπακογιάννης αντί Κατσιάνη.

74′: Η Διάνα ζητάει πέναλτι σε μαρκάρισμα στον Καζάκο, με τον διαιτητή να δίνει επιθετικό φάουλ. Κίτρινη στον Κετσετζόγλου για διαμαρτυρία.

75′ : Αλλαγή για την Ηλιούπολη. Κωστόπουλος στη θέση του Πολίτη.

80′: Μεγάλη ευκαιρία για τη Διάνα. Ο Κετσεζόγλου σουτάρει μέσα από την περιοχή, με τον Τσάκαλο να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

81: Κίτρινη στον Ζέλο.

83: Αλλαγή για την Ηλιούπολη: Γεωργιάδης αντί Σάμιου.

86′: Τεράστια ευκαιρία για την Ηλιούπολη. Εκπληκτική μπαλιά Στασύρου στον Ζέλο που μόνος κμε τον Κόρρα σούταρε άουτ.

87′: Αλλαγή για την Ηλιούπολη. Γεμιστός αντί Γάγγου.

5 λεπτά καθυστέρηση.

90+3′. Κίτρινη στον Μαλάι.

90+4′: ΓΚΟΛ. Ο Γεμιστός έφυγε πίσω από το κέντρο, μπήκε στην περιοχή και την κατάλληλη στιγμή πάσαρε στον Ταβάρες που με σίγουρο πλασέ έκανε το 1-3.

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΑΤΣ. Διάνα Ηλιούπολης- Ηλιούπολη 1-3.

ΔΙΑΝΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ: Αράχωβας (46′ Κόρρας), Πανίδης, Γιαννουλάκης, Νίκολι, Χάλος, Μπαρδάκης, Καζάκος, Κατσιάνης (71′ Μπακογιάννης), Κετσετζόγλου, Φάρος, Νομικός (46′ Δάρρας).

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ: Τσάκαλος, Πολίτης (75′ Κωστόπουλος., Μπουσάι, Παπαγιαννόπουλος, Κρητικός, Μαλάι, Γάγγος (87′ Γεμιστός), Σάμιος (83′ Γεωργιάδης), Ταβάρες, Ζέλο, Σταύρου.