Ε.Π.Σ.Π.

Το τρίτο ημίχρονο του τελικού του κυπέλλου της ΕΠΣ Πειραιά (photos)

Ιδιαίτερο ενδιαφέρον είχε και το τρίτο ημίχρονο του τελικού του κυπέλλου της ΕΠΣ Πειραιά, το οποίο κατέκτησε ο Εθνικός επικρατώντας με 1-0 επί του Καραβά.

Οι φίλοι του Εθνικού κέρδισαν τη μάχη της εξέδρας και αποθέωσαν τους παίχτες τους. Οι άνθρωποι του Καραβά εξέφρασαν σοβαρά παράπονα για την διαιτησία, εστιάζοντας σε μια φάση όπου ζήτησαν πέναλτι, με τον διαιτητή να δίνει φάουλ έξω από την περιοχή. Για το λόγο αυτό οι ποδοσφαιριστές του Καραβά δεν βγήκαν να παραλάβουν τα μετάλλια τους, κάτι που προκάλεσε αλγεινή εντύπωση. Τα παρέλαβε όλα ο πρόεδρος της ομάδας…

Οι προπονητές των δύο ομάδων έκαναν τις ακόλουθες δηλώσεις:

ΒΑΓΓΈΛΗΣ ΧΑΝΤΕΣ (ΕΘΝΙΚΟΣ): Θεωρώ ότι αξιζαμε τη νίκη και δίκαια κατακτήσαμε το κύπελλο, αν και δεν ήταν ο πρώτος στόχος μας, που ήταν το πρωτάθλημα.

Πλέον θα δουλέψουμε με στόχο τη νέα σεζόν να οδηγήσουμε τον Εθνικό εκεί που ανήκει…

ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΧΑΤΖΗΑΛΕΞΗΣ (ΚΑΡΑΒΆΣ): Θεωρώ ότι αδικηθήκαμε σήμερα, τόσο για το πέναλτι που δεν μας δώθηκε, όσο και για τον πολύ λίγο χρόνο των καθυστερήσεων. Επίσης, θεωρώ λάθος τον ορισμό του τελικού εν μέσω των αγώνων μπαράζ, κάτι που είναι εντελώς άδικο για εμάς.