Το φύλλο αγώνος από το Ιάσονας-Αιγάλεω…

Σοβαρά επεισόδια εκτυλίχθηκαν στον αγώνα Ιάσονας-Αιγάλεω στο Ίλιον. Σύμφωνα με το φύλλο αγώνος που σύνταξε ο διαιτητής της αναμέτρησης, Συμεών Κοσικίδης, ο αγώνας διεκόπη στο 85′ λόγω ρίψης μπουκαλιών προς τους ποδοσφαιριστές του Ιάσονα ενώ λίγο αργότερα οπαδοί εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο. Μάλιστα, μετά το τέλος του αγώνα εισέβαλαν εκ νέου οπαδοί αλλά αυτή τη φορά στα αποδυτήρια και με την βοήθεια της αστυνομίας απομακρύνθηκαν οι αποστολές των δύο ομάδων μετά από λίγη ώρα. Να θυμίσουμε ότι ο άρχοντας του αγώνα είχε βοηθούς τους Αργυρό και Κουντουρέλη.

Αναλυτικά η αναφορά του διαιτητή Κοσικίδη:

”Στο 85ο λεπτό του αγώνα οπαδοί με διακριτικά του Αιγάλεω πέταξαν μπουκάλια γεμάτα με νερό κατά ποδοσφαιριστών της αντιπάλου ομάδας μερικά τα οποία χτύπησαν τους ποδοσφαιριστές της ομάδας Ιάσων χωρίς να τους τραυματίσουν. Κατόπιν ο διαιτητής προέβη στη προσωρινή διακοπή του αγώνα εφόσον οι οπαδοί της φιλοξενούμενης ομάδας Αιγάλεω εισήχθησαν στον αγωνιστικό χώρο παραβιάζοντας τη περίφραξη του γηπέδου κινούμενοι απειλητικά κατά αντιπάλων ποδοσφαιριστών. Χάρις της συνδρομή των ποδοσφαιριστών της φιλοξενούμενης ομάδας οι 7-8 οπαδοί του Αιγάλεω απομακρύνθηκαν από τον αγωνιστικό χώρο. Η διακοπή του αγώνα διήρκεσε 15 λεπτά και το παιχνίδι άρχισε εκ νέου αφού επιδιορθώθηκε η περίφραξη. Μετά τη λήξη του αγώνα και κατά την είσοδο μας στα αποδυτήρια όπως και των δύο ομάδων περίπου 10 οπαδοί της ομάδας Αιγάλεω επιτέθηκαν στους ποδοσφαιριστές της γηπεδούχου ομάδος. Ένας εκ των εισελθέντων οπαδών με διακριτικά Αιγάλεω επιτέθηκε στο Β’ Βοηθό Διαιτητή, Κουντουρέλη, και τον χτυπούσε 2 φορές με γροθιές στο κεφάλι.”