Το Χαλάνδρι ήταν πιο τυχερό

Το Χαλάνδρι υποδέχτηκε τον Ολυμπιακό Λιοσίων και κατάφερε να πάρει δύσκολα τη νίκη στις καθυστερήσεις με 1-0. Το παιχνίδι ήταν αρκετά ενδιαφέρον με αρκετές φάσεις για τις δύο ομάδες, όμως κρίθηκε τελικά στα.. χασομέρια. Συγκεκριμένα στο 91′ ο Παπανικολάου κέρδισε πέναλτι για τους φιλοξενούμενους, το εκτέλεσε ο ίδιος αλλά ο Βακερλής απέκρουσε κρατώντας το μηδέν. Πέντε λεπτά αργότερα όμως ο Γεωργουδάκης ανατράπηκε από τον Κωνσταντινίδη, ο διαιτητής Ευαγγέλου έδειξε πέναλτι και ο ψύχραιμος Καρακάσης νίκησε τον Στουραΐτη για το τελικό 1-0 που έφερε τους πράσινους τρίτους με 43 βαθμούς. Αντίθετα οι ερυθρόλευκοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία για τη νίκη και έμειναν κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού έχοντας 33 πόντους.

Διαιτητές: Ευαγγέλου, Καρατζίκας, Τουμπακάρης.

Χαλάνδρι (Λουκάς Ρόππας): Βακερλής Ε., Λειβαρτζινός, Παπαδόπουλος, Βακερλής Π., Καρακάσης, Μπακέας (62′ Κανέλλος), Λουκάς, Χαλβατζής, Κατσιούλης (76′ Σεβίγια), Γεωργουδάκης, Σκούμας (87′ Γούλας).

Ολυμπιακός (Βαγγέλης Χαντές): Στουραΐτης, Δούκας, Παπαδόπουλος, Καρίτζης, Μηλιώνης, Ζέλο, Ρεζτσόβ (80′ Κωνσταντινίδης), Λέκκας, Παπαθεοδώρου (55′ Γιάκας), Παπανικολάου (92′ Σταματάκης), Κίτσιος.