Το Χαϊδάρι 3-1 με ανατροπή τον Αγιο Δημήτριο

Ανατρέποντας την εις βάρος του κατάσταση το Χαϊδάρι κατάφερε να επικρατήσει με 3-1 επί του Αγίου Δημητρίου.

Εφτασε έτσι τους 8 βαθμούς, προσπερνώντας παράλληλα τον σημερινό του αντίπαλο που έμεινε στους 6.

Στο 24′, ο Σαρρηασλάνογλου έβαλε μπροστά τους φιλοξενούμενους κάνοντας το 0-1, σκορ που έμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.. Στο δεύτερο ημίχρονο το Χαϊδάρι αντέδρασε και αρχικά στο 62′ ο Λελούδας με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ισοφάρισε σε 1-1. Στο 84′, ο Καμπεράι  έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους κάνοντας το 2-1, με τον ίδιο παίκτη  στο 85′ να διαμορφώνει το τελικό 3-1.

Διαιτητές: Μπαϊρακτάρης, Αραβίδης, Νιδριώτης.

ΧΑΪΔΑΡΙ (Γιάννης Χλωρός): Σκυριώτης, Πλουμάτος, Καμπεράι (89′ Γκρέμι), Τσώνης, Σωτηριάδης, Ταμπάκης (46′ Σταμίρης), Ρούπι, Μίχος, Ζαρκάλής (46′ Οτεμπέρης), Λελούδας (84′ Αντωνόπουλος), Τσιούλος.

ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (Φώτης Θανέλλας): Μακρής, Γαλιμήτης, Καλαντζής, Τσάκος, Σκόνδρας (71′ Χαραλαμπόπουλος), Κωνσταντινίδης, Αρώνης (88′ Τζινευράκης), Κόττας, Παναγιωτόπουλος, Σαρρηασλάνογλου, Κυριακάκης (88′ Νικολάου).