Τρία οι Τράχωνες στην Κω

Δύο γκολ ο Καλλιπολίτης

Αν και δυσκολεύτηκαν, οι Τράχωνες επικράτησαν 3-1 της ΑΕ Κως, βάζοντας δύο γκολ στα τελευταία λεπτά.

Πιο δύσκολα από ότι δείχνει το τελικό σκορ 3-1 νίκησαν οι Τράχωνες την ΑΕ Κω.

Το σκορ άνοιξε στο 19΄για τους γηπεδούχους ο Καλλιπολίτης. Οι Νησιώτες απάντησαν στο 35 με τον Φυτά σε 1-1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Η λύτρωση για τους γηπεδούχους ήρθε στο 81΄όταν ο Τσιώλης ανατράπηκε και το πέναλτι εκτέλεσε ο Γιαννιτσάκης κάνοντας το 2-1.

Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις και πάλι ο Καλλιπολίτης.

ΤΡΑΧΩΝΕΣ: Βαγγελάκος, Καρδάρης, Ντεντόπουλος, Δρακοντίδης, Μιχαηλίδης (46’ Τσιώλης), Χατζής, Καλλιπολίτης, Γούλας, Χριστόπουλος (65’ Κόρδος), Γιαννιτσανάκης, Χουστουλάκης

ΑΕ ΚΩΣ: Σανταμούρης, Τσάτσα, Μαργαρίτης (85’ Βάσης), Χατζηαντωνίου, Ελευθεριάδης, Οικονόμου (52’ Ιωαννίδης), Φυτάς (77’ Πης), Εμμανουήλ, Αναστασιάδης, Αχμέτ, Σιώμος.

Ρεπορτάζ: Κυριάκος Παντζαρίδης