Α΄ Ε.Π.Σ.Α.Ν.Α.

Τρία στα Καλύβια η Αρτέμιδα

3-1 οι γηπεδούχοι

Την 7η νίκη του στο πρωτάθλημα πέτυχε ο ΑΟ Άρτεμις επικρατώντας των Καλυβίων με 3-1. Στο 20′ , χάρις σε τέρμα που σημείωσε ο Τασόπουλος οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 1-0. Η απάντηση των φιλουξενούμενων ήρθε δέκα λεπτά αργότερα, όταν ο Παπαδόπουλος έφερε το παιχνίδι στα ίσια. Οι γηπεδούχοι δέκα λεπτά αργότερα κατάφεραν με τη σειρά τους να πάρουν εκ νέου το προβάδισμα με το Κουνελλάκη. Με το σκορ 2-1 οι δύο ομάδες μπήκαν στα αποδυτήρια. Το β’ μέρος ξεκίνησε με τα Καλύβια να ψάχνουν το τέρμα της ισοφάρισης, χωρίς όμως αποτέλεσμα. Έτσι στο 65′ ο Μητσιώνης σημείωσε το τελικό 3-1 «κλειδώνοντας» παράλληλα τη νίκη για τη ομάδα του. Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Καλογλής.

ΑΡΤΕΜΙΣ: Καρυστινός, Καβαθάς, Διαμάντης (80′ Σερμαγιάς), Πρίφτης, Τασόπουλος, Δημητρίου (65′ Βήχας), Μητσιώνης, Μαγκουσοχατζάκης,, Τσούκας, Τράκας (58′ Κοντζήνος), Κουνελλάκης

ΚΑΛΥΒΙΑ: Ζαρίμης, Μπούτσης, Παπαδόπουλος, Πλακιάς (58′ Καρελιώτης), Κωνσταντόπουλος, Δάβαρης, Νράμης, Καρελιώτης, Ροκανάς, Κόλιας, Οικονομίδης

Ρεπορτάζ: Κυριάκος Παντζαρίδης.