Τριάρα η Μεταμόρφωση στον Αστέρα Ζωγράφου

Καλή εμφάνιση οι γηπεδούχοι

Με τελείως διαφορετικό πρόσωπο παρουσιάστηκε η ομάδα της Μεταμόρφωσης, καθώς επικράτησε με το ευρύ 3-0 του Αστέρα Ζωγράφου.. Οι γηπεδούχοι έδειξαν να θέλουν περισσότερο το παιχνίδι και ξεκίνησαν δυνατά την αναμέτρηση, ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 5′ με τον Μοσεσβίλι. Αυτό το γκολ αποσυντόνισε τους ποδοσφαιριστές του Αστέρα, οι οποίοι σε κανένα σημείο του παιχνιδιού δεν μπήκαν στο αγώνα. Το ημίχρονο κύλησε με το σκορ να παραμένει 1-0 υπέρ της αναμέτρησης. Το β’ μέρος ξεκίνησε όπως ακριβώς και το πρώτο με τους γηπεδούχους να μπαίνουν φουριόζοι και μόλις στο 47′ ο Δάγκας διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Πριν καλά-καλά κοπάσουν οι πανηγυρισμοί ο Γκεστένια σημείωσε το 3-0 που έμελε να είναι και το τελικό σκορ της αναμέτρησης. Τέλος πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή για το χαμό του γιατρού και παράγοντα της Μεταμόρφωσης Βασίλη Πανούργιας ο οποίος από χθες δε βρίσκεται πλέον στη ζωή. Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Κάτοικος με βοηθούς τους Δανέζη και Κοσμά

ΑΕ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ: Τσεβάς, Γκεστένια, Δούμουρας ( 78′ Πέττας), Δάγκας (64′ Φερεντίνος), Δαβαρώνης, Δημόπουλος, Μυκωνιάτης, Κοκκινόπουλος, Μοσεσβίλι, Σφακιανάκης, Δαφνάς ( 74′ Βεντούρης)

ΑΣΤΕΡΑΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ: Δαδακαρίδης, Γαλανός, Παντελαίος, Σώκλας (85′ Παπαδημητρίου), Εξηντάρης, Δαμιανάκης (46′ Μπεσίρης), Κούρτη, Ρέτσκα (60′ Κίτσος), Κοστογιάν, Δούβος, Παπαβασιλείου

Ρεπορτάζ: Κυριάκος Παντζαρίδης