6ος Όμιλος

Τριγλία Ραφήνας: Σε κακή μέρα

Σε κακή ημέρα βρέθηκε η Τριγλία Ραφήνας στην αναμέτρηση με το Περιστέρι με αποτέλεσμα να το πληρώσει αφού γνώρισε την ήττα με 4-2. Η απογοήτευση είναι λογικό να επικρατεί στις τάξεις του συλλόγου και αυτό αποτυπώνεται στις δηλώσεις που παραχώρησε στον Κυριάκο Παντζαρίδη ο προπονητής της ομάδας, Γιώργος Παπακωστούλης, ο οποίος τόνισε: Ήταν μια κακή ημέρα για εμάς. Θέλαμε πάρα πολύ το ματς, όμως, ενώ μπήκαμε πολύ δυνατά και λογικά θα μπορούσαμε να προηγηθούμε στα πρώτα λεπτά σε μια κόντρα επίθεση βρεθήκαμε πίσω στο σκορ. Από εκεί και πέρα, το Περιστέρι έμεινε πίσω και προσπάθησε να χτυπήσει με μεγάλες μπάλες στη κόντρα. Είχαμε ευκαιρίες στη συνέχεια όμως από τη στιγμή που δεχτήκαμε το δεύτερο τέρμα ήταν πάρα πολύ δύσκολο να αλλάξει το αποτέλεσμα. Θεωρώ ότι τα πράγματα θα μπορούσαν να ήταν διαφορετικά εάν ευστοχούσαμε στο πέναλτι που κερδίσαμε λιγο πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο. Από τη στιγμή που χάσαμε το πέναλτι δεν είχαμε καθαρό μυαλό, αυτοσυγκέντρωση και πειθαρχία ώστε να γυρίσουμε το παιχνίδι καθώς αναγκαστήκαμε να κυνηγάμε το σκορ. Θεωρώ ότι αν είχαμε τα στοιχεία αυτά θα μπορούσανε να γυρίσουμε το ματς.

Ήταν μια κακή ημέρα για εμάς διότι δεν μπορώ να πω ότι τα παιδιά δε προσπάθησαν. Θέλαμε το ματς για να… καθαρίσουμε την υπόθεση παραμονή αλλά έτσι είναι το ποδόσφαιρο. Σε κάποιες στιγμές χαλαρώσαμε και το πλήρωσαμε. Δεν αλλάζει κατι στο στόχο τον οποίο έχουμε θέσει. Έχουμε ένα παιχνίδι εκτός έδρας και τρια ματς στην έδρα μας στα οποία θεωρώ ότι εάν είμαστε συγκεντρωμένοι και σοβαροί, η υπόθεση παραμονή δεν θα αργήσει να έρθει.