Τσαμόπουλος: Στο β’ μέρος δεν παίχτηκε ποδόσφαιρο’

Η Νέα Ιωνία έβγαλε διάθεση στο παιχνίδι με τον ΠΑΟ Κροσώνα όμως δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη αφού ηττήθηκε με 2-1. Όπως γίνεται αντιληπτό, η απογοήτευση είναι λογικό να επικρατεί στις τάξεις του συλλόγου γεγονός που αποτυπώνεται και από τις δηλώσεις που παραχώρησε στην ιστοσελίδα www.stoplekto.gr ο τεχνικός της προσφυγικής ομάδας, Γιώργος Τσαμόπουλος, ο οποίος τόνισε:Ξεκινήσαμε για ακόμη μια φορά και βρεθήκαμε νωρίς πίσω στο σκορ όπως έχει γίνει και στο πρώτο ματς στην Κρήτη φέτος. Από εκείνο το σημείο και έπειτα το ματς δυσκόλεψε για εμάς, εν αντιθέσει με τον αντίπαλο ο οποίος έπαιζε έναν πραγματικό τελικό. Παρ’ όλα αυτά η ομάδα αντέδρασε σωστά στον αγωνιστικό χώρο και είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων. Είχαμε κατοχή μπάλας και μπορέσαμε γρήγορα να μειώσουμε στο σκορ με αποτέλεσμα να πάμε στο ημίχρονο με 2-1 εις βάρος μας αλλά πιστεύοντας ότι η εικόνα του αγώνα θα μας δικαίωνε στην επανάληψη. Στο β’ μέρος είμαστε παλι η ομάδα που είχε τον έλεγχο του αγώνα, με το παιχνιδι να παίζεται στο μισό γήπεδο. Παρ όλα αυτά όμως δεν δημιουργήσαμε τις προϋποθέσεις για ευκαιρίες ανάλογα με την κατοχή και τον έλεγχο του αγώνα που είχαμε. Αν και καποιοι αλλοι παράγοντες ήταν εκείνοι που δεν μας επέτρεψαν οταν πηγαμε να δημιουργήσουμε. Είχαμε σε μέτρια ημερα καποιους σημαντικους παίκτες και την ατυχία να χάσουμε τον Μπάρκολγου σε ένα κρίσιμο σημείο του αγώνα. Έτσι παρά την προσπάθεια δεν καταρθώσαμε να πάρουμε κατι που βασει της εικονας του αγωνα το αξίζαμε. Θέλω να σταθώ και αυτό ειναι κοινή παραδοχή ακόμη και των αντιπάλων οτι η ομάδα μου στάθηκε καλά στο γήπεδο, ήταν ανταγωνιστική και ότι στο β’ μέρος δεν παίχτηκε καθαρός χρόνος πάνω από ένα τέταρτο’.