Τσιμπάκης: Κρίθηκε στις λεπτομέρειες

Μπορεί να προσπάθησε αρκετά ωστόσο ο Πανερυθραϊκός δεν μπόρεσε να προκριθεί στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΑ αφού γνώρισε την ήττα με 2-1 από το Ηράκλειο. Όπως γίνεται αντιληπτό, η απογοήτευση έχει κυριεύσει τους κόκκινους ενώ χαρακτηριστικές είναι και οι δηλώσεις που παραχώρησε ο προπονητής του σωματείου, Αντώνης Τσιμπάκης, ο οποίος τόνισε: Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στον Ηράκλειο για τη νίκη και να τους ευχηθώ καλή συνέχεια στο θεσμό. Θεωρώ ότι έγινε ένα ενδιαφέρον παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Δεν μπήκαμε καλά στο πρώτο ημίχρονο, η άμυντική μας λειτουργία ήταν καλή αλλά δεν είχαμε καλή επιθετική λειτουργία παρ´όλο που είχαμε εμείς πρώτοι την ευκαιρία να σκοράρουμε με τον Σουμελιδη. Στην επανάληψη οι παίκτες μου το πίστεψαν πιο πολύ και δημιούργησαν κάποιες ευκαιρίες και πιστεύω ότι δικαιουμασταν κάτι περισσότερο στις ευκαιρίες του Λιοσάτου, Σουμελιδη και Αντωνιάδη. Συνεχίζουμε και σκεφτόμαστε πλέον το παιγνίδι της Κυριακής με την Ηλιούπολη.
Θεωρώ πως τόσο οι αναγκαστικές αλλαγές όσο και τα διαιτητικά λάθη είναι μέρος του παιχνιδιού. Από εκεί και πέρα εμείς ασχολούμαστε μόνο με την ομάδα μας και με πράγματα που μπορούμε να βελτιώσουμε.Καλή χρόνια σε όλους με υγεία’.