Υγιεινός περίπατος για Φωστήρα Ηλιούπολης

Το λάθος να προηγηθεί… έκανε ο Ήφαιστος Περιστερίου στον αγώνα με τον Φωστήρα Ηλιούπολης αφού από εκείνο το σημείο και έπειτα οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν στον αγώνα και επικράτησαν με 4-1. Το συγκρότημα του Παύλου Κυριακουλέα εάν εξαιρέσουμε το μουδιασμένο ξεκίνησε όπου ο Ήφαιστος άνοιξει το σκορ στο 9′ με τον Παπαγιάννι, παρουσιάστηκε αφινιασμένο στον αγωνιστικό χώρο και επικράτησε χάρις σε γκολ των Νίκου Ασωνίτη στο 22′, Χρήστου στο 37′, Μηλιαράκη στο 80′ και Τσικριτέα στις καθυστερήσεις. Αυτή ήταν η τέταρτη νίκη του Φωστήρα στα τελευταία πέντε ματς, με αποτέλεσμα οι κυανοκίτρινοι να έχουν ξεφύγει για τα καλά από την διακεκαυμένη ζώνη αφού βρίσκονται στην 7η θέση με 22 βαθμούς, σε αντίθεση με τους κόκκινους που παρέμειναν στην 2η θέση έχοντας 26 βαθμούς, όσο δηλαδή και οι Χαϊδάρι, ΑΟ Περιστερίου αλλά και ο Χολαργός που έχει ένα ματς λιγότερο.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Παύλος Κυριακουλέας) Μωραϊτης, Χρήστου, Τοπάλι (68′ Μηλλιαράκης), Ασωνίτης Β., Σάχου (86′ Νάσκο), Μπαρδάκης, Τσικιρτέας, Φάρος, Ασωνίτης Ν., Λεπτάκης (88′ Παπαδημόπουλος), Σπυρόπουλος

ΗΦΑΙΣΤΟΣ (Θοδωρής Τρανός): Ζώντος, Ζαφειράτος, Ρόππας, Μουρκάκης, Παπαγιάννι, Μάκρας (46′ Γιαννούλας), Μπότης, Τζαβάρας, Ζήκος, Παπαευθυμίου (82′ Κόλλιας), Σφίχτης (46′ Παπαγεωργίου)