Α΄ Ε.Π.Σ.Π.

Φίλαθλοι- ΑΕ Σαρωνικός Αίγινας 2-5

Πιο δύσκολα από ό,τι δείχνει το τελικό 5-2 επικράτησε στο “Π. Νικολαΐδης” η ΑΕ Σαρωνικός Αίγινας τους μαχητικούς Φιλάθλους.

Είναι χαρακτηριστικό ότι και τα επτά γκολ της αναμέτρησης επιτεύχθηκαν στην επανάληψη.

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα με τον Ηλιάδη(47′). Οι νησιώτες γύρισαν το σκορ με τους Καλικαντή(51′) και Χρυσοχόο(58′), για να φέρουν οι Φίλαθλοι και πάλι το ματς στα ίσια με τέρμα του νεοεισελθέντα Χύκα(72′).

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Σαρωνικός ανέβασε στροφές και έφτασε στο τελικό σκορ χάρη σε γκολ των Καλικαντή(80′), Τρίμπου(89′) και Χρυσοχόου(90′).

Διαιτήτευσε ο Τραϊφόρος.

ΦΙΛΑΘΛΟΙ: Αμπράμοβ, Τσικώνης, Βαρδαξής, Γκέρτζος, Σιδερόπουλος, Μαθιουδάκης, Τσέλα, Οικονόμου(64′ Χύκα), Ηλιάδης, Θεοδωρόπουλος, Βάρσος.

ΑΕ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ: Μπακόμητρος Κ., Χρυσοχόος, Γκαρής Ν.(53′ Σαμπάνι), Μελάς(53′ Αγγελάκης), Γκαρής Σ., Γκοτσούλιας(53′ Κάτσας), Πασχάλης, Στακάι, Τρίμπος, Καλικαντής, Μαχμουτάι(69′ Τσέλα).