Α΄ Ε.Π.Σ.Π.

Φαληρικός- Χαραυγή 2-2

Αν και η Χαραυγή προηγήθηκε με 0-2, ο Φαληρικός αντέδρασε στην επανάληψη ισοφαρίζοντας σε 2-2 και ανέκοψε την πρωτοπόρο του πρωταθλήματος στην αρχή της χρονιάς.

Με τον Νίκο Μαρωνίτη στον πάγκο, οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο μέρος πήραν διπλό προβάδισμα με γκολ των Χονδρουδάκη(5′ κεφαλιά) και  Φασιλή(19′).

Όμως στην επανάληψη το συγκρότημα του Δημήτρη Γιαννούλη έφτασε στην ισοφάριση σε πέντε λεπτά. Αρχικά μείωσε με τον Μάρκου( 54′), για να κάνει το 2-2 με πέναλτι του Τρίψα(59′). Την εσχάτη των ποινών υπέδειξε ο διαιτητής Κουζούμης σε πεντακάθαρο χέρι του Γαβαλά, ο οποίος και αποβλήθηκε.

Πάντως αν και με δέκα παίκτες, η Χαραυγή άγγιξε τη νίκη στο 90′, με τον Φασιλή να σημαδεύει το δοκάρι.

ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ: Γραίος, Σταθαράς, Δοξακόπουλος, Μπάκας, Μπουζάλη, Φρατζέσκος, Καζατζίδης(49′ Μιτσάνι), Λοϊζίδης, Βέττας(77′ Σαραντάκος), Τρίψας, Μάρκου.

ΧΑΡΑΥΓΗ: Σταματόπουλος, Σταυρόπουλος, Χονδρουδάκης, Γεροπαναγιώτης, Γεωργίου, Αβανίδης(61′ Μουρελάτος), Αϊβαλιώτης, Κόης, Γαβαλάς, Βουτσιώτης(90′ Τσιρίδης), Φασιλής.