Φιλίππου: “Άδικο το 0-0 για την Κηπούπολη”

Ικανοποιημένος παρουσιάστηκε ο προπονητής της Κηπούπολης, Δημήτρης Φιλίππου μετά την ισοπαλία της ομάδας του στο ματς με το Φωστήρα Ηλιούπολης. Αυτό αποτυπώνεται από τη δήλωση του όπου και τόνισε

“Θεωρώ ότι μας αδικεί το 0-0 και αυτό το λέω με την γενικότερη εικόνα τον δύο ομάδων και κατά την άποψή μου είχαμε την πρωτοβουλία στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού αλλά και ακόμα σε κάποια σημεία στην μέση του δεύτερου ημιχρόνου στο οποίο ο Φωστήρας έδειξε να υπερτερεί δεν απειληθήκαμε ιδιαίτερα. Εμείς από την μεριά μας σαν φάσεις στο 1 ημίχρονο βρεθήκαμε σε πολύ καλή θέση για να σκοραρουμε σε 3 περιπτώσεις και είχαμε 1 δοκάρι στο δεύτερο ημίχρονο έχουμε την πολύ μεγάλη ευκαιρία με τον Β. Τζαμαλή μόνος του απέναντι με τον τερματοφύλακα και δημιουργήσαμε τις προϋποθέσεις για την επίτευξη τουλάχιστον ενός τέρματος σε 3 περιπτώσεις ακόμα. Σίγουρα ο Πόντος και μάλιστα εκτός έδρας είναι σημαντικός αλλά με την γενικότερη εικόνα του παιχνιδιού δικαιούμαστε κάτι περισσότερο.Η προσπάθεια των παιδιών με άφησε ικανοποιημένο και δείχνουμε ότι παιχνίδι με παιχνίδι η απόδοσή μας ανεβαίνει και αυτό μας χαροποιεί