5ος Όμιλος

Φιλική ήττα για Εθνικό Πειραιά

Ηττήθηκε στον δεύτερο αγώνα προετοιμασίας ο Εθνικός Πειραιά που αντιμετώπισε εκτός έδρας την Αγία Παρασκευή.

Ο Δημήτρης Τερεζόπουλος ξεκίνησε την φιλική αναμέτρηση με τους:Χαλκίδη, Κούρτη, Δημακάκο, Παπαγεωργίου, Μουταφίδη, Μακροστέργιο, Νταούλια, Τσιντώνη, Γραμματικόπουλο, Πολίτη και Γκέτσι, με τον Εθνικό -όπως και στο πρώτο παιχνίδι- να είναι αυτός που είχε την κατοχή και τις ευκαιρίες αλλά να μην καταφέρνει να πετύχει κάποιο τέρμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησαν οι:Χαλκίδης, Θεοδώρου, Φιλιππαίος, Ζούπα, Αθανασίου, Σκεντεράϊ, Κοντός, Διάκος, Χατζηστάμου, Κεφής και Βοϊδονικόλας,με τους γηπεδούχους να παίρνουν το προβάδισμα μετά από λάθος γύρισμα της μπάλας και την ομάδα μας να ισοφαρίζει με πλασέ του Κοντού,στο ίδιο διάστημα ο Χατζηστάμου είδε την μπάλα να σταματάει στο δοκάρι,στις καθυστερήσεις του αγώνα οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτυ -αμφισβητούμενο- που μετέτρεψαν σε γκόλ γράφοντας το τελικό 2-1.

Αγωνίσθηκαν ακόμα και οι Τσιάβο και ένα ακόμα υπό δοκιμήν ποδοσφαιριστής.

Αύριο Κυριακή στος 18:00 στο γήπεδο της Ηλιούπολης ο Εθνικός θα αντιμετωπίσει στον τρίτο κατά σειρά αγώνα προετοιμασίας τον Χαραυγιακό.