5ος Όμιλος

Φιλική ήττα για τον Ιωνικό

Ο Ιωνικός γνώρισε την ήττα σε φιλική αναμέτρηση που έλαβε χώρα στο γήπεδο της Νεάπολης από τον Παλληνιακο με 1-2. Το σκορ για την ομάδα άνοιξε με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ ο Μακρίδης,ενώ δημιουργήθηκαν και άλλες φάσεις στις οποίες όμως δεν επιτεύχθηκε τέρμα.Με το ημίχρονο να λήγει 1-0 οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.
Στην επανάληψη,ο Ρυθμός του αγώνα έπεσε από πλευράς γηπεδούχων και σε αυτό έπαιξαν ρόλο και οι πολλές αλλαγές αλλά και η κούραση…Με τους Κιτρινόμαυρους του Χαντέ να βρίσκουν τον τρόπο να ανατρέψουν το ματς χάρις στα γκολ των Μπαμίχα και Μερκούρη για το τελικό 1-2.

Ιωνικός :
Κουρεπίνης Πλάκας Δημακάκος Πατσατζόγλου Ατματζίδης Γκοτσούλιας Μακρίδης Θέος Κουιρουκίδης, Κατσικογιάννης, Πογοσιάν

Στο β ημίχρονο με το ξεκίνημα της επανάληψης μπήκαν οι Καρέλης ,Σάμιος, Καρυτινός , Μακρυωνιτης Καλλέργης, Τσιριγώτης Κ. , Μιχαλακακος.