6ος Όμιλος

Φιλική νίκη με Σιάνο για Κερατσίνι

Xρήσιμα συμπεράσματα για πρόσωπα και τακτική έβγαλε ο Δημήτρης Αρναούτης στο νικηφόρο φιλικό της ομάδας του Κερατσίνιου (1-0 ) απέναντι στον Ασπρόπυργο στο “Σαλπέας”.

Αναμέτρηση με πολύ πάθος και ένταση που κρίθηκε με το γκολ του Σιάνου στο 75ο λεπτό της αναμέτρησης ύστερα από ωραία ενέργεια του Κομνηνού που έβγαλε για τον Μιχαλά που με τη σειρά του έβγαλε σέντρα και ο νεαρός φορ της ομάδας μας σκόραρε με κεφαλιά.

Στο πρώτο ημίχρονο, το ματς ήταν αρκετά ισορροπημένο, ενώ στο β ημίχρονο χάθηκαν ευκαιρίες.

Τελικά στο 76, ήρθε το γκολ με την προσπάθεια να  ξεκινάει από τον Κομνηνό που έβγαλε αριστερά για τον Μιχαλά ,που έβγαλε ωραία σέντρα από τα αριστερά και ο Σιάνος κατάφερε να σκοράρει με κεφαλιά.

Κερατσίνι: Μακρυωνίτης-Γιαταγανάκης-Μύρκος-Αγγελάκης-Βαττής-Λουσιέν-Πογοσιάν-Χονδρουδάκης-Κυριαζόπουλος-Κατσόλι -Κομνηνός

Επαιξαν και οι : Σφυρογιαννάκης–Μιχαλάς-Σιάνος-Διάκος-Παναγιωτόπουλος-Γκεγκάι.

Εκτός λόγω τραυματισμού έμειναν οι Μεγαλοοικονόμου και Μανωλιάς.