Γ Εθνική

Φιλική νίκη με 2-0 η Προοδευτική την Ελευσίνα

Ύστερα από ένα πολύ ενδιαφέρον φιλικό ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο η Προοδευτική νίκησε με 2-0 την πολύ καλή ομάδα του Πανελευσινιακού. Παρουσία περίπου 300 φιλάθλων της και υπό αντίξοες συνθήκες λόγω ζέστης, οι βυσσινί ειδικά στο πρώτο ημίχρονο ειχαν πολύ καλή αμυντική ισορροπία ενώ και στο μεσοεπιθετικό παιχνίδι έβγαλαν αυτοματισμούς και χειροκροτήθηκαν. Από την άλλη η Ελευσίνα με κύριο εκφραστή τον Μπρούνο δημιούργησε επικίνδυνες καταστάσεις αλλά πότε ο Χαλκίδης και πότε οι αμυντικοί καθάρισαν τις φάσεις. Τα γκολ των βυσσινί πέτυχαν οι Μεγαρίτης με γυριστό σουτ στο 30’ και ο Γαβράς στο 85’ με πολυ ωραία καρφωτή κεφαλιά ύστερα απο συστημένο φάουλ του Λαζαρίδη.

Ο Δημήτρης Αρναούτης ξεκίνησε με τους Χαλκίδη, Μανδαμαδιώτη, Παπουτσογιαννόπουλο, Νικολόπουλο, Ανδριόπουλο, Ξενοπανάγο, Θεοδωριδη, Μεγαρίτη, Κουτσούμπα, Σταθόπουλο και Λαζαρίδη. Στο β´ αγωνίστηκαν και οι Τερβόλι, Δρόσης και Γαβράς.