Α΄ Ε.Π.Σ.Δ.Α.

Φιλική νίκη 3-1 ο Ελευσινιακός

Καλό θέαμα από Ελευσινιακό και ΠΑΟΚ Μάνδρας.

Τέσσερα γκολ και καλό θέαμα για ένα ημίχρονο παρακολούθησαν οι θεατές του φιλικού αγώνα ΠΑΣ Ελευσινιακού –ΠΑΟΚ Μάνδρας που διεξήχθη σήμερα Κυριακή 11/9 στο «Γ. Ρουμελιώτης» και έληξε με 3-1 υπέρ των γηπεδούχων.

Ο ΠΑΟΚ Μάνδρας στάθηκε καλά στο γήπεδο και δείχνει ότι θα πρωταγωνιστήσει στο πρωτάθλημα της Β ΕΠΣΔΑ.

Στο 15’ ο Τσεκάϊ από καλή θέση δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα απέκρουσε ο τερματοφύλακας.

Στο 17’ ΄ο Παπακωσταντίνου από κοντά έκανε το 0-1 για τον ΠΑΟΚ Μάνδρας.

Στο 22’ από υπέροχη ενέργεια του ΤσεκάΪ ο Λελούδας επιχείρησε δυνατό σουτ και η μπάλα βρήκε στη συμβολή των δοκών.

Στο 23’όμως ο Τσεκάϊ με σουτ από την περιοχή έφερε το παιχνίδι στα ίσα κάνοντας το 1-1.

Στο 42΄ μετά από φάουλ του Λελούδα, ο Βούκα με γυριστή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο βάθος της εστίας του Τσέπερη διαμορφώνοντας το τελικό σκορ του πρώτου ημιχρόνου 2-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο έγινα πολλές αλλαγές και ο ρυθμός έπεσε.

Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Λελούδας με σουτ.

Ελευσινιακός: Πορανίδης, Νεανίδης, Τσιανάκας, Ευσταθιάδης, Λιαηλίας, Πανιτσίδης, Βούκα, Σιδηρόπουλος, Τσεκαϊ, Λελούδας, Χάντης Π.

Έπαιξαν ακόμα : Ντακόλιας, Ιωακειμίδης, Σκάρτσος, Αδάμ, Θεοδωρόπουλος, Στάθης, Λιναρδάκης, Κώτσης, Μπαξεβάνος, Χάντης, Πιπινόπουλος.

ΠΑΟΚ Μάνδρας: Τσέπερης , Κοπαλάς, Πέτρου, Διολέτης, Κανάκης, Μαρούγκας, Αθανασέλης, Καζατζίδης, Θεοδωρόπουλος Λίγκος, Παπακωσταντίνου.

Έπαιξαν ακόμα : Δεσπινιώτης, Πέππας, Αντωνίου, Αργυρίου, Ρόκας, Κιουρτσίδης, Καναβός, Στύλλα, Μιρσιλόγλου, Τσιανάκας, Αγελόπουλος, Στύλλα Ε.