3ος Όμιλος

ΦΙΛΙΚΟ: Οπούντιος Μαρτίνου-Χαλκίδα 2-2

Ισόπαλο με σκορ 2-2 τέλειωσε το σημερινό φιλικό που έδωσε ο Οπούντιος Μαρτίνου στη Χαλκίδα κόντρα στην τοπική και νεοφώτιστη στη Γ΄ Εθνική ομάδα, μπροστά σε ελάχιστους φιλάθλους!

Ο αγώνας ήταν αμφίρροπος στη μεγαλύτερή του διάρκεια, με τους δύο προπονητές να δοκιμάζουν όλους τους παίκτες που είχαν στη διάθεσή τους.

Η Χαλκίδα προηγήθηκε στο 13′ με τον Βαλκάνο που εκμεταλλεύτηκε αδράνεια στην άμυνα του Οπούντιου.

Στο 30΄ ήρθε η ισοφάριση όταν ο Μπέντας εκτέλεσε φάουλ και ο προωθημένος Τσέλλος με κεφαλιά έγραψε το 1-1.

Οι γηπεδούχοι πήραν πάλι προβάδισμα στο σκορ στο 63΄με τον Καμπιώτη, αλλά οι παίκτες του Μάκη Ζαχαρόπουλου δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις με δυνατό σουτ από τον Κωτσαλά.

Συνθέσεις

ΧΑΛΚΙΔΑ (Γιώργος Λάμπρου): Ντουμάνης, Κοροβέσης, Γκιτζάλης, Καραμπάς, Μαρίνος, Μπακομήτρος, Βαλκάνος, Πετρογιάννης, Καμπιώτης, Ζουζουλής, Σπανός, Τζουβάρας, Τσεκούρας, Ζευγολάτης, Λινάρδος, Βρέττος, Μπασινάς, Σμυρναίος, Σταματάκος, Μπεγιάννης, Γιαλός, Κατσαδούρος, Ντάμπος.

ΟΠΟΥΝΤΙΟΣ ΜΑΡΤΙΝΟΥ (Μάκης Ζαχαρόπουλος): Καρανάσος, Κουτσούμπας, Νικολόπουλος, Σπυριδάκης, Τσέλλος, Γκριτζάπης, Πατσαρούχας, Δέδες, Δημητρέλης, Μπέντας, Μεχμέτογλου. Στην επανάληψη έπαιξαν: Θεοδωρίδης, Στυλιανός, Καλαμάτας, Δαραμάρας, Κακκάβας, Κωτσαλάς, Τσίμας, Τσάφος, Κόκα.

Πηγή: Efthia.gr