Φινάλε θρίλερ στο Ανθούπολη- Αγιαξ Ταύρου 2-2

Σε ένα ματς με συναρπαστική εξέλιξη στο δεύτερο ημίχρονο, Ανθούπολη και Αγιαξ Ταύρου ήρθαν ισόπαλοι με 2-2.

Οι γηπεδούχοι έσωσσαν το βαθμό της ισοπαλίας στις καθυστερήσεις και με 12 βαθμούς είναι στη 10η θέση, ενώ ο Αγιαξ με 29 βαθμούς είναι στην 4η θέση μαζί με Αγιο Θωμά και Αγίους Αναργύρους.

Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς γκολ, στο 48′ ο Αρβανίτης έκανε το 1-0. Ο Αγιαξ γύρισε το ματς μέσα σε τέσσερα λεπτά, αφού στο 69′ ο Σέρτζιο Σέχου ισοφάρισε σε 1-1 και στο 73′ ο Αναστασόπουλος πέτυχε το 1-2. Το τελικό 2-2 διαμόρφωσε στο 90+5′ ο Πανίδης.

ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ Τσιώσης, Κακιώρης, Χάιδας, Πάσσαρης, Δόριζας, Πανίδης, Ρεζτσόβ, Αρβανίτης (65′ Ηλιόπουλος), Καλογερής (86 Στρείδης) Κυριαζής (90+7′ Μαρκάκης), Ξυνογαλάς (86′ Ρούτσης).

ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ: Γιαννούτσος, Χασιώτης, Καβαλλάρης, Μαρούσης, Σέχου Γ. (59′ Αναστασόπουλος), Παπαευθυμίου, Καλαμάτας (90+6′ Μπαρμπαλιάς), Δρόσης, Σέχου Σ., Μαυροβουνιώτης, Στατήρης (86′ Κωτσοβός).