Φωνάζει η Θύελλα Αχιλλέας για τη διαιτησία

Σοβαρά παράπονα από τη διαιτησία του αγώνα με την Ένωση Α.Α. Ρέντη έχει η ΑΕ Θύελλας Αχιλλέα Κορυδαλλού. Από την διοίκηση εκδόθηκε η παρακάτω ανακοίνωση :
Αρχικά θα θέλαμε να δώσουμε συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές και των 2 ομάδων και να ευχαριστήσουμε την ομάδα της Ένωσης Ακράτητος Ρέντη για την φιλοξενία της. Δυστυχώς σήμερα γίναμε μάρτυρες σε μια κωμωδία …σε ένα παιχνίδι που υπήρξε αλλοίωση αποτελέσματος εις βάρος της ομάδας μας…..Ακυρώθηκε πεντακάθαρο γκολ της ομάδας μας με οφσάιντ εφεύρεση που ακόμα ψάχνουμε να δούμε τι δόθηκε….το 2ο γκολ της αντίπαλης ομάδας προήλθε από φάουλ φάντασμα που δεν υπήρξε ποτέ και ενώ έχει προηγηθεί φάουλ υπέρ της ομάδας μας που δεν δόθηκε…..! Δεν είναι διαμαρτυρία είναι η απογοήτευση για την αδικία που συμβαίνει….Η ομάδα μας σήμερα δεν ήταν καλή στο πρώτο ημίχρονο και ήταν καλή στο δεύτερο ημίχρονο… προηγήθηκε πολύ νωρίς 0-1 και ηττήθηκε στο τέλος…. Δυστυχώς κάποιοι δεν μας θέλουν στα πόδια τους… μάλλον τους ενοχλεί η υγιής προσπάθεια… το ήθος…το οικογενειακό κλίμα στην ομάδα μας …η αγάπη μας για το ποδόσφαιρο και αυτό που δημιουργούμε από φέτος. Απλά να μας το πουν…. είναι άδικο να μην σέβονται τον κόπο μας…τον κόπο ομάδων που προσπαθούν για καλύτερο ποδόσφαιρο ποιο όμορφο. Δεν ζητάμε τίποτα περισσότερο από το 50-50.Καθε ομάδα να παίρνει στο γήπεδο ότι αξίζει…. ΣΕΒΑΣΤΗΤΕ την ομάδα μας… το αξίζει.»