Κύπελλο Ε.Π.Σ.Α.

Φωστήρας – Περιστέρι 2-0

Προβάδισμα πρόκρισης για τον Φωστήρα που νίκησε 2-0 τον ΑΟ Περιστερίου.

Η ομάδα του Πάρη Ανδράλα αφού σπατάλησε ένα ολόκληρο ημίχρονο, ανέβασε στροφές στο δεύτερο μέρος σημειώνοντας  δυο τέρματα. Στην αντίπερα όχθη η ομάδα του Αλβέρτου Παπαδάκη στάθηκε με αξιοπρέπεια απέναντι σε ένα έμπειρο αντίπαλο με βαριά φανέλα , διατήρησε το μηδέν για 65’ περίπου λεπτά στην άμυνα, άλλα τελικά «υποκλίθηκε…» στην ανωτερότητα του αντιπάλου .

Ο «Φονέας»  στο 64’ με αυτογκόλ σε σέντρα του Μαρίνου και στο 79’ με προβολή του   Μπιμπισίδη, αφού προηγουμένως η κεφαλιά του Μπερνιδάκη βρήκε στο δοκάρι της εστίας του Καταχανάκη, διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Διαιτητής ήταν ο  Καλογερόπουλος με βοηθούς τους Μητράκο και Τζίκα.

Φωστήρας (Πάρης Ανδράλας): Αθανασόπουλος, Αλεξίου, Καλλιμούκος, Αργκιλέσι (46′ Ασημάκης), Μπιμπισίδης, Πανάκης, Χρήστου (46′ Πετριτάι), Πίσσας (56′ Μπερνιδάκης), Κουλούρης (60′ Μπιταξής), Μαρίνου, Θέος

ΑΟ Περιστερίου (Αλβέρτος Παπαδάκης): Καταχανάκης, Τρόκα, Σετελλάρι, Μπούζας, Βελέντζας, Κλωνάρης, Κουτσούκου, Ζιάμπρας (83′ Καραμπάς), Θεοδώρου (66′ Καραχάλιος), Ρίζος (78′ Λειβαδάς), Νένδος (56′ Λέτσι).