Χάραξε στο Πέραμα για τη Χαραυγή (φωτο)

Νίκησε 2-1 το Νέο Ικόνιο

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη σημείωσε η Χαραυγή που νίκησε στο Πέραμα το πολύ καλό Νέο Ικόνιο με 2-1. Το τελικό σκορ αδικεί μάλιστα τους γηπεδούχους καθώς σε όλη την διάρκεια του αγώνα ήταν πιο απειλητικό. Στο δεύτερο ημίχρονο έπεσε ο ρυθμός τους και οι φιλοξενενούμενοι με μια επίθεση πήραν το παιχνίδι.

Μόλις στο πρώτο λεπτό η Χαραυγή έδειξε τα δόντια της αλλά ο Γεροπαναγιώτης από καλή θέση δεν ευτύχησε να σκοράρει. Κάτι που έκανε ο Κυλίτσης στο 6΄δίνοντας το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους με 1-0.

Το Νέο Ικόνιο ανέβασε την απόδοσή του και στο 20΄ ο Κατεβτσιάν ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 30΄ο Γκουγκούδης είχε ένα καλό σουτ μόλις άουτ.

Στο 38΄ο Κουζίνης σούταρε αλλά απέκρουσε ο Καλιγιαννίδης.

Στο 42΄ο Τριαντάφυλλος έχασε νέα ευκαιρία για το Ικόνιο.

Στο 55΄καλή εκτέλεση φάουλ από τον Βουλγαράκη πέρασε ανεκμετάλλευτο στην περιοχή.

Και ενώ οι γηπεδούχοι, αν και κουρασμένοι, είχαν και άλλες ευκαιρίες για γκολ, ήρθε στο 82΄ο Καραμανίδης να κάανει το 1-2 και να δώσει τη νίκη στη Χαραυγή.

Το Ικόνιο στη συνέχεια προσπάθησε στο χρόνο που απέμεινε να ισοφαρίσει αλλά δεν τα κατάφερε.

Η τελευταία φάση ανήκει στους νικητές με σουτ μέσα από την πεεριοχή του Μακρίδη.

Καλή η διαιτησία του Ορφανού με βοηθούς τους Καρφή και Γαλαριώτη.

ΝΕΟ ΙΚΟΝΙΟ: Λεντής, Χατζηπέτρος (77΄Μαγδαλόπουλος), ΧάλαρηςΜ, Κουζίνης (86΄Ολυμπίου), Αγγελάκης, Αλευρομάγειρας (65΄Γκουβέρος), Κατεβτσιάν, Τριαντάφυλλος, Γιαλελής, Χονδρουδάκης, Καψοκοίλης

ΧΑΡΑΥΓΗ: Καλιγιαννίδης, Δούφας, Μύρκος (85΄Νυφαδόπουλος), Χατζηπαπάς, Περδίκης, Καραμανίδης, Γκουγκούδης, Αβανίδης (74΄Γιαννόπουλος), Γεροπαναγιώτης, Βουλγαράκης, Κυλίτση