Α΄ Ε.Π.Σ.Π.

Χαραυγή – Παντζιτζιφιακός 2-0

Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Χαραυγή κατάφερε να λυγίσει την αντίσταση του αξιόμαχου Παντζιτζιφιακού με 2-0 και συνέχισε την αήττητη πορεία της.

Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν και έφεραν σε δύσκολη θέση τους αντιπάλους τους. Είχαν μάλιστα και δυο δοκάρια με τους Χρήστου στο 14’και Ανεστίδη 22’.

Οι Χαραυγιώτες πάντως κατάφεραν στην επανάληψη να πάρουν τα ηνία του αγώνα και να κάμψουν στο τέλος τον Παντζιτζιφιακό.

Στο 80’ ο Νταβέλης άνοιξε το σκορ με γυριστό σουτ . Στο 87’ μετά από φάουλ έξω από την περιοχή η μπάλα έφτασε στον Φασιλή που με σουτ σιγούρεψε μια ακόμα νίκη για την ομάδα του .

Διαιτήτευσε ο Γεωργόπουλος.

ΧΑΡΑΥΓΗ: Σταματόπουλος, Παπαδόπουλος, Βόλης, Νταβέλης, Σιδηρόπουλος( 75’ Μιφτάρι) , Μουρελάτος( 55‘ Τσαούσης) Αϊβαλιώτης ( 62’ Τάνκα ) , Χονδρουδάκης , Τσιρίδης( 62’ Αβανίδης ) , Κώης, Φασιλής

ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ : Λαζόπουλος, Χρήστου, Καρανίκας, Γουατάτ( 71’ λ.τρ Κωνσταντίνου) , Μοχάμετ, Ανεστίδης( 89’ Ρουμελιώτης) , Ηλιόπουλος( 57’ Φόνσος) , Μήτσιος, Δεμερτζής, Ελευθεράκης, Κολοφώτης